هنروتجربه:دیدن تصاویری از هنرمندان و شنیدن صحبت‌های آن‌ها که از زندگی، کودکی و نگاه و بینش خود به هنر و جامعه می‌گویند به طور قطع برای علاقه‌مندان رشته‌های هنری بسیار کارآمد و جذاب است و بخصوص برای دانشجویان و پژوهش‌گران می‌تواند راهگشا باشد. این روزها به مدد فعالیت سایت‌های مختلف اینترنتی از این دست گفت‌وگوها کم و بیش در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد اما در این میان سایتی با نام «آرته» به طور تخصصی به تاریخ شفاهی فرهنگ و هنر معاصر ایران توجه کرده و به معرفی هنرمندان در عرصه‌های مختلف می‌پردازد.

سایت آرته بر اساس اطلاعاتی که در بخش درباره ما  آن درج شده :«یک سایت عمومی است و اطلاعات، عکس ها و تصاویر هنری هنرمندان و همچنین مصاحبه با هنرمندان، که در سایت به صورت تصویری و یا صوتی عرضه شده، صرفا جنبه آموزشی و تحقیقاتی دارد».

هدف از راه‌اندازی این سایت:«فراهم آوردن امکان آشنائی مردم ایران و جهان با هنرمندان معاصر این سرزمین است. مقدمات این سایت از شهریور ۱۳۹۳ آغاز شده و به تدریج ساختار آن تکمیل گردیده. هم اکنون سایت آرته با معرفی ۷۷ هنرمند فعال در حوزه هنرهای تجسمی اعم از نقاشی، عکاسی، مجسمه سازی، گرافیک و گالری داری آغاز به کار کرده و به تدریج هنرمندان دیگر نیز معرفی خواهند شد».

گفت‌وگوی تصویری با هنرمندان همراه فایل کامل صوتی مصاحبه، تصاویر آثار هنری و بیوگرافی هر هنرمند، اطلاعات کاملی را در اختیار پژوهش‌گران و علاقمندان قرار داده است. تاکنون گفت‌وگوهای تصویری با هنرمندانی از جمله لوریس چکناواریان، آیدین آغداشلو، ابراهیم حقیقی لیلی گلستان،احمدپژمان،فرهاد فخرالدینی،گوهر خیراندیش، کامران کاتوزیان، منوچهر انور،رخشان بنی اعتماد،فاطمه معتمدآریا،علی نصیریان  و… در سایت آرته در دسترس هنردوستان قرار گرفته‌است.

صاحب امتیاز و مدیر سایت آرته سید فخرالدین انوار است. فخرالدین انوار که در سال‌های آغازین پس پیروزی انقلاب اسلامی  ابتدا مدیر گروه فیلم و سریال و سپس مدیر شبکه اول سیما بود .انوار از خرداد ۱۳۶۲ تا  فروردین ۱۳۷۳  مسئولیت معاون سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را برعهده داشت و بیشترین حضور را در راس مدیریت سینمای کشور پس انقلاب داشته است.