هنروتجربه: جشنواره فیلم ترایبکا ۲۰۲۰ که برای نخستین بار به صورت آنلاین برگزار شد، برندگان بخش رقابتی خود را معرفی کرد.

رابرت دنیرو و جین رزنتال بنیان‌گذاران جشنواره ترایبکا در مراسمی مجازی شرکت کردند و هیات داوران نیز به صورت آنلاین اسامی برندگان امسال را اعلام کردند.

فیلم «نیمی از آن» ساخته آلیس وو که اولین بار روز جمعه در شبکه نتفلیکس به نمایش درآمد، به عنوان برنده جایزه بنیان‌گذاران در بخش بهترین فیلم بلند داستانی آمریکا به عنوان برنده ترایبکا ۲۰۲۰ انتخاب شد.

فیلم «آسیا» ساخته روتی پریبر برنده سه جایزه شامل جایزه نورا افرون که به افتخار این نویسنده و فیلم‌ساز فقید اهدا می‌شود، جایزه بهترین بازیگر زن در فیلم داستانی بین‌المللی و جایزه بهترین فیلم‌برداری شد.

جایزه بهترین فیلم داستانی بین‌المللی به یان کوماسا برای فیلم «متنفر» از لهستان رسید و آینو موسیر تقدیر ویژه هیات داوران را در همین بخش از آن خود کرد.

در بخش بین‌الملل جایزه بهترین بازیگر مرد به نوپی هرناندز برای فیلم «کوکولوکو» و جایزه بهترین فیلم‌نامه به راشنات نیر رسید.

در بخش رقابتی داستانی آمریکا «گاوچران‌ها» و «ماترنا» هر یک برنده دو جایزه شدند. استیو زان جایزه بهترین بازیگر مرد و آنا کریگان جایزه بهترین فیلم‌نامه را برد و آسول عبدولینا جایزه بهترین بازیگر زن و فیلم جایزه بهترین فیلم‌برداری را دریافت کرد.

«جوراب‌ها در آتش» ساخته بو مک‌گوایر به عنوان بهترین مستند بلند انتخاب شد و «پسر شگفت‌انگیز» نیز تقدیر ویژه داوران در این بخش را دریافت کرد.

در بخش مستند «۴۹۹» برای بهترین فیلم‌برداری و ‌ٰ «در پسر سرباز» برنده بهترین تدوین فیلم مستند شدند. جایزه بهترین کارگردان جدید فیلم داستانی نیز به «هیچ کس نمی‌داند من اینجا هستم» ساخته گاسپار آنتیلو و جایزه بهترین کارگردان اول مستند هم به جسیکا ارنشاو برای «جاسینتا»  تعلق گرفت.

هالیوود ریپورتر

 

 

برچسب‌ها: