هنروتجربه: دنباله بعدی در مجموعه «جان ویک» که قرار بود ماه مه ۲۰۲۱ روی پرده سینماها برود، جای خودش را در برنامه اکران به «مارپیچ» / Spiral داد که اولین قسمت از سری جدید فیلم‌های «اره» / Saw است.

کمپانی «لاینزگیت» تأیید کرد که «جان ویک۴» با تأخیری یک‌ساله اکران خواهد شد؛ فیلمی که بلافاصله پس از موفقیت قسمت سوم – که در ماه مه ۲۰۱۹ بیش از پنجاه میلیون دلار در ایالات متحده فروخت – تولیدش اعلام شد. البته این تغییر زمان، منطقی به نظر می‌رسد چون کیانو ریوز اول باید در «ماتریکس۴» بازی کند که پس از چند هفته، تولیدش به دلیل شیوع کرونا به حالت تعلیق درآمد.

چاد استاهِلسکی کارگردان فیلم‌های «جان ویک» که خودش بدل‌کار بوده و اتفاقاً سر صحنه فیلم‌های «ماتریکس» با ریوز آشنا شده، همین چند روز پیش وضعیت دو پروژه را این طور توضیح داد: «ریوز باید تعهدش در «ماتریکس» را انجام دهد که خیلی برایش مهم است و احتمالاً تا پایان سال وقت او را خواهد گرفت. سپس تولید فیلم ما شروع می‌شود و می‌توانیم کارمان را آغاز کنیم…»

البته قسمت چهارم «جان ویک» یکی از انبوه فیلم‌هایی است که به دلیل بیماری کووید-نوزده تولید و نمایش‌شان با تأخیر همراه شده است و همین دیروز بود که جیسن بلوم تهیه‌کننده پیش‌بینی کرد که تا سال میلادی آینده خبری از فیلم‌های استودیویی و هالیوودی نخواهد بود!

  • ایندی‌وایر