هنر و تجربه: کریستوفر نولان این روزها بیست‌وچهارساعته کار می‌کند تا مطمئن شود که سینماها هرچه زودتر باز می‌شوند و صنعت سینما دوباره به جریان می‌افتد.

به گزارش «ورایتی»، ریچارد گلفوند مدیرعامل آیمکس در نشست  این کمپانی در روزهای گذشته چنین گفته است: «کریس واقعاً می‌خواهد با فیلم جدیدش موجبات بازگشایی سینماها را فراهم کند و «اعتقاد» / Tenet نخستین فیلمی باشد که در روزگار جدید روی پرده سینماها می‌رود… در هر صورت من در آمریکا کسی را نمی‌شناسم که بیش‌تر از نولان در پی بازگشایی سینماها و نمایش فیلمش باشد».

اثر جدید نولان فیلمی حماسی-جاسوسی است که با بودجه‌ای دویست میلیون دلاری تولید شده و دیوید واشینگتن و رابرت پتینسن نقش‌های اصلی‌اش را بازی کرده‌اند. کمپانی برادران وارنر هنوز تاریخ اکران فیلم را که هفدهم ژوییه (۲۷ تیر) است تغییر نداده و شرکایی چون آیمکس هم نهایت تلاش‌شان را می‌کنند تا فیلم سر زمان مشخص‌شده اکران تابستانی‌اش را داشته باشد. گلفوند در بخش دیگری از صحبت‌هایش به پیشرفت امور پس‌ازتولید «اعتقاد» و دیگر تولیدهای سینمایی‌شان اشاره کرده که با نهایت احتیاط‌های لازم و استفاده از ابزار دیجیتال و کنترل از راه دور در حال انجام هستند.

در واقع با در نظر گرفتن قدوقواره اثر جدید نولان و تعهدش به نمایش فیلم‌ها در سالن‌های سینما، هیچ راهی پیش روی کمپانی وارنر برای عرضه مجازی «اعتقاد» وجود ندارد.

  • ایندی‌وایر