هنرو‌تجربه: در روزهای گرفتاری سینما در بحران ناشی از کرونا، هرساعت خبر از لغو و تعلیق جشنواره‌های سینمایی در کشورهای مختلف شنیده می‌شود، اما جشنواره سیدنی به‌عنوان یکی از رویدادهای معتبر سینمایی که پیش از این خبر از لغو آن در سال ۲۰۲۰ داده بودند، حالا اعلام کرده است که به صورت اینترنتی برگزار خواهد شد.

طبق اعلام برگزارکنندگان جشنواره فیلم سیدنی، این رویداد ماه آینده به صورت کاملا دیجیتالی از ۱۰ تا ۲۱ جولای (۲۰ تا ۳۱ تیر) برگزار می‌شود، در حالی که پیش از این گفته بودند دوره بعدی آن سال ۲۰۲۱ خواهد بود.

برنامه‌های این جشنواره  شامل نمایش مستندهای استرالیایی، فیلم‌های کوتاه از چهره‌های نوظهور سینمای استرالیا و همچنین آثاری از کارگردانان زن اروپایی خواهد بود.این رویداد همچنین میزبان چند رویداد جایزه‌ای است که شامل جایزه انجمن مستند استرالیا برای مستند استرالیایی، جایزه دنی برای فیلم‌های کوتاه استرالیایی و صدای زنان در فیلم می‌شود.

برگزار کنندکان از نسخه مجازی جشنواره فیلم سیدنی یاد کردند، اما عنوان نکردند که برای شرکت در آن نیاز به پرداخت هزینه‌ای هست یا نه. آن‌ها همچنین مشخص نکردند که آیا از خارج از کشور استرالیا می‌توان به اکران فیلم‌ها دسترسی داشت یا نه.

شیوع ویروس کرونا کشور استرالیا را از اواخر ماه مارس دچار تعطیلی‌ کرد، اما حالا مقامات این کشور در مورد کاهش تدریجی محدودیت‌ها صحبت می‌کنند.

ورایتی