هنروتجربه: فیلم‌ساز فرانسوی کلر دنی که سال گذشته با فیلم علمی‌خیالی «حیات والا» / High Life دیده و تحسین شد، در گفت‌وگوی تازه‌ای از زندگی در قرنطینه و پروژه‌های آتی‌اش گفته است.

کمپانی مستقل A24 اوایل سال میلادی جاری اعلام کرد که دنی احتمالا برای ساخت فیلمی با عنوان «ستاره‌ها در شب» / The Stars at Night با بازی رابرت پتینسن دوباره با این استودیو همکاری می‌کند؛ اما دنی در گفت‌وگو با «والچر» اشاره کرده است که می‌خواست پروژه دیگری را در لس‌آنجلس فیلم‌برداری کند که قرنطینه اعلام شد: «ماه پیش در لس‌آنجلس برای فیلم‌برداری آماده می‌شدیم که «اِیر فرانس» با من و مدیر فیلم‌برداری‌ام تماس گرفت و گفت: بهترست آخرین پروازی را که ازش مطمئن هستیم سوار شوید و به خانه برگردید. برای همین بیستم مارس (اول فروردین) به پاریس برگشتم… قرار بود فیلم‌برداری از آوریل آغاز شود و حالا که پیش‌تولید به پایان رسیده، هر وقت شرایط مهیا شود می‌رویم و فیلم‌برداری را شروع می‌کنیم».

جزییات بیش‌تری از این پروژه برملا نشده است ولی دنی در کنار «ستاره‌ها در شب» می‌خواهد قسمتی از فیلم اپیزودیک «روتردام، دوستت دارم» / Rotterdam, I Love You را هم کارگردانی کند که جدیدترین فیلم در مجموعه «شهرهای عشق» / Cities of Love است. دنی در بخشی از گفت‌وگویش اشاره کرده که فیلم‌برداری «ستاره‌ها در شب» قرار بود در پایان پاییز اتفاق بیافتد که فعلا به تعویق افتاده است.

  • ایندی‌وایر