هنروتجربه: رقیه توکلی پیش از این فیلم «فقط تو مادر من باش» را گروه سینمایی هنر و تجربه اکران کرده است. او که فیلم «مهران» را در دست ساخت دارد، درباره وضعیت فعلی این فیلم و اکران آنلاین در این روزها توضیح داد.

رقیه توکلی کارگردان فیلم سینمایی«مهران» در گفت‌وگو با صبا درباره آخرین وضعیت تولید آن گفت: «این فیلم فعلا در مرحله صداگذاری و اصلاح رنگ و نور و کارهای پس تولید است».

این کارگردان در پاسخ به اینکه آیا «مهران» در سال ۹۹ اکران می‌شود یا خیر، گفت: «با توجه به شرایطی که درحال حاضر درگیر آن هستیم به دلیل بیماری کرونا از هیچ برنامه‌ای به شکل قطعی نمی‌توان مطمئن بود، اما به هرصورت این تصمیمات به عهده تهیه‌کننده کار و بنیاد سینمایی فارابی است».

کارگردان فیلم سینمایی «مادری» در بخش دیگر صحبت‌های خود درباره اکران آنلاین فیلم‌ها که به تازگی درحال انجام است، بیان کرد: «این ایده از نظر من کار بسیار خوب و مفیدی است و از آن دسته افرادی هستم که با این طرح موافقم. با اینکه تماشای یک فیلم در سالن سینما برای من بسیار دلچسب است، اما گاهی افراد به هر دلیلی شرایط سینما رفتن را ندارند و اکران آنلاین می‌تواند فرصتی برای آن‌ها باشد تا فیلمی را که علاقه‌مند به تماشای آن هستند در خانه ببینند».

او افزود: «اگر زمانی نیز این شرایط و این شکل از اکران برای فیلم من نیز اتفاق بیافتد استقبال خواهم کرد».

کارگردان فیلم کوتاه «جذر بیست‌سالگی» درباره ادامه‌دار شدن اکران‌های آنلاین پس از بیماری کرونا عنوان کرد: «اولین فیلم بلند سینمایی من «مادری» در زمان نامناسب و در ماه اسفند و پیش از عید به اکران عمومی رسید و نتوانست به آن شکلی که انتظار می‌رفت دیده شود اما زمانی که در شبکه نمایش خانگی توزیع شد و در سایت‌هایی مثل فیلیمو و نماوا به نمایش درآمد که نظرات مردم در این سایت‌ها باعث انرژی گرفتن من شد و فهمیدم که فیلم دیده شده است. به همین دلیل احساس می‌کنم اکران آنلاین می‌تواند اتفاقات خوبی را رقم بزند و افرادی هم که به هر دلیلی شرایط حضور در سالن‌های سینما را ندارند اما به همان اندازه عاشق سینما هستند می‌توانند فیلم‌هایی را که دوست دارند تماشا کنند».

کارگردان فیلم کوتاه «حلق آویز» درپایان درباره فیلم‌نامه سومین کار بلند سینمایی خود توضیح داد: «علاقه زیاد من به شهر یزد جدا از اینکه در این شهر بزرگ شده‌ام به دلیل این است که از نگاه من با وجود پتانسیل بالایی که دارد هنوز به آن شکل که درست در آن قصه‌ای تعریف نشده است و علاوه بر احساس مسئولیت هنوز از ساخت فیلم در این شهر سیر نشده‌ام به همین دلیل این فیلم‌نامه نیز در یزد و در حال و هوای این شهر پیش می‌رود اما با کار‌های گذشته من فاصله دارد و فضای متفاوتی را روایت می‌کند. در این فیلم‌نامه بازگشتی به موضوع زنان و مادران دارم اما همچنان نگارش آن ادامه دارد».