هنروتجربه: سینماداران استرالیایی هم به صرافت بازگشایی سینماها افتادند و به اواسط ژوییه (اواخر تیرماه) فکر می‌کنند؛ زمانی که اثر جدید کریستوفر نولان «اعتقاد» / Tenet را به نخستین فیلمی بدل می‌کند که در دوران پساکرونا اکران می‌شود.

انجمن ملی سینماداران استرالیا روز گذشته در پی بهبود شرایط و کنترل نسبی شیوع کرونا در این کشور، جلسه‌ای را در این خصوص برگزار کرد. از سوی دیگر دولت فکر می‌کند تعطیلی گسترده که از ۲۳ مارس (چهارم فروردین) آغاز شد، به‌زودی طاقت‌فرسا خواهد شد. استرالیا تا امروز ۶۸۴۹ مورد بیمار را شناسایی کرده و ۹۶ مورد مرگ گزارش شده است.

به هر حال، بیانیه انجمن از این قرار است: «هیأت مدیره از ایجاد شانس بازگشایی سینماها بسیار خوش‌حال است و امیدوار است با توجه به تغییر شرایط از ماه ژوییه بتواند این امر را محقق کند. البته که فاصله‌گذاری اجتماعی باید کاملا رعایت شود و فعلا باید کاهش ظرفیت را پذیرفت و تأثیرهای آن بر صنعت سینما را به حداقل رساند». در بخش دیگری هم آمده است: «ما می‌دانیم که سینماروها بی‌صبرانه منتظر بازگشت به سالن‌های سینمای منطقه خودشان هستند و ما هم خودمان را آماده استقبال ایمن از آن‌ها خواهیم کرد».

  • ورایتی