هنرو تجربه: سریال درام «اچ‌بی‌او» با عنوان «سرزمین لاوکرفت» / Lovecraft Country که مدت‌هاست کنجکاوی‌برانگیز شده است، بالأخره ماه اوت (مرداد) عرضه می‌شود و به این بهانه نخستین آنونس آن هم عرضه شده است.

این مجموعه بر اساس رمانی به همین نام از مت راف ساخته شده که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد و انبوهی ترس و هیجان گوتیک جنوبی از همان جنسی را در خود دارد که در دیگر داستان‌های این نویسنده مثل «آوای کاثولو» / The Call of Cthulhu و «رنگی از فضا» / The Colour Out of Space دیده و تجربه شده است. رمان اصلی که یک فانتزی سیاه است ماجراهای اَتیکِس فریمن را روایت می‌کند که با همراهی دوستش لِتیتیا و عموی خود جرج، راهی سفری جاده‌ای در آمریکای دهه ۱۹۵۰ تحت قوانین جیم کرو می‌شود تا پدر گم‌شده‌اش را پیدا کند.

در واقع «سرزمین لاوکرفت» داستانی از بقا و غلبه بر تهدیدهای نژادپرستانه در آمریکای سفید و هیولاهای هراس‌انگیزی است که می‌توان از لاوکرفت انتظار داشت. جردن پیل (کارگردان فیلم‌های تحسین‌شده «دور شو» / Get Out و «ما») و جی.جی. آبرامز (کارگردان فیلم‌های محبوب «مأموریت غیرممکن۳»، «سوپر هشت» و…) دو تن از تهیه‌کنندگان اجرایی این مجموعه هستند که میشا گرین آن را خلق کرده است که پیش از این بیش‌تر با سریال «زیرزمینی» /Underground  شناخته می‌شد.

  • ایندی‌وایر