هنر و تجربه: دولت نیوزیلند پروتکل‌های ایمنی و سلامت آن کشور را اعلام کرد تا تولیدهای سینمایی و تلویزیونی دوباره بتوانند کارشان را از سر بگیرند.

کمیسیون فیلم نیوزیلند به «ددلاین» گفته است که «بعضی از پروژه‌ها با امنیت کامل کارشان را آغاز کردند»، به هر حال این خبر مسیر ساخت تولیدهای عظیمی چون دنباله‌های «آواتار» جیمز کامرون و سریال «ارباب حلقه‌ها»ی آمازون را هموار می‌کند و بی‌شک به‌زودی این پروژه‌ها هم ادامه پیدا می‌کنند.

کامرون و جان لاندو تهیه‌کننده در حال فیلم‌برداری بخش‌های زنده فیلم‌های پرهزینه‌شان بودند که پاندمی کرونا باعث تعطیلی همه چیز شد. البته آن‌ها در این مدت، تولید را به صورت مجازی در کالیفرنیا پیش بردند و کمپانی «وِتا دیجیتال» روی جلوه‌های بصری فیلم کار کرد. توییتر رسمی «آواتار» هم سه روز پیش تصویری از کامرون سر صحنه و در حال کارگردانی بازیگران درون تانکر آب منتشر کرد. البته زمان و مکان این تصاویر مشخص نیست ولی گروه تولید هنوز به نیوزیلند برنگشته است.

تولید دنباله‌های «آواتار» از سال ۲۰۱۷ و با بودجه‌ای بیش از یک میلیارد دلار آغاز شد و اوایل امسال بود که تاریخ اکران چهار فیلم به‌ترتیب چنین اعلام شد: «آواتار۲» هفدهم دسامبر ۲۰۲۱، «آواتار۳» دسامبر ۲۰۲۳، «آواتار۴» دسامبر ۲۰۲۵ و «آواتار۵» دسامبر ۲۰۲۷٫

تولیدهای سینمایی و تلویزیونی جمهوری چک نیز، هم‌زمان با نیوزیلند از دو روز پیش از سر گرفته شده‌اند.

  • ددلاین