هنروتجربه: محمدمهدی طباطبایی‌نژاد، معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی مجوز جداگانه برای هر اثر تصویری را لازم دانست و تاکید کرد:«هر اثر تصویری در وی‌اودی‌ها، به دلیل این‌که با مخاطب گسترده‌تری روبرو می‌شود باید مجوز جداگانه‌ای داشته باشد و این قانون حتی برای آثار سینمایی هم اعمال می‌شود».

محمدمهدی طباطبایی‌نژاد، معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی درباره صدور مجوز آثاری که در شبکه نمایش خانگی و وی‌اودی‌ها به نمایش درمی‌آیند به ایسنا گفت: «هر اثر تصویری که بخواهد در شبکه نمایش خانگی و وی‌اودی‌ها نمایش داده شود طبق قانون باید از سازمان سینمایی مجوز بگیرد. اینکه آن اثر مجوز وزارت ارشاد را دارد، ارتباطی به موضوع ندارد چون وقتی محل انتشار یک اثر تغییر می‌کند باید از همان‌جا مجوز بگیرد. وقتی برای اجرای یک تئاتر مجوز صادر می‌شود یعنی قرار است در یک سالن تئاتر روی صحنه برود که مخاطب محدودی دارد، اما وقتی قرار باشد در یک وی‌اودی ی برای مخاطب میلیونی ارائه شود طبیعی است نظارت آن باید متفاوت باشد و حتی طبیعی است که مواردی از آن با اصلاح روبرو شود».

او گفت: «ما هر اثری را به‌ویژه وقتی تئاتر باشد، بر مبنای نمایش تصویری نگاه می‌کنیم، نه تئاتری که در سالن اجرا شده است. وقتی قرار است در قالب تصویری برای جامعه گسترده‌تری نمایش داده شود طبیعی است ملاحظات بیشتری روی آن اعمال شود و حتی ممکن است درجه بندی سنی مشمول آن شود چرا که آنچه قرار است به دست خانواده برسد با آن اثر هنری که در یک سالن تئاتر برای مخاطبی که با اختیار خودش بلیت می‌خرد و آن را تماشا می کند، فرق دارد. با این حال هیچ کدام از این‌ها به معنای این‌که همه آثار دچار سانسور می‌شوند نیست بلکه پروسه قانونی این است که فارغ از داشتن مجوز از یکی دیگر از زیر مجموعه‌های وزارت ارشاد، برای نمایش خانگی نظارت و صدور مجوز جداگانه وجود دارد».

طباطبایی نژاد درباره این انتقاد که با این کار به نظر می‌رسد یک زیر مجموعه وزارت ارشاد، بخشی دیگر از همان وزارتخانه را قبول ندارد، گفت: « اصلا اینطور نیست چون اگر از این زاویه بخواهیم نگاه کنیم پس باید گفت که ما در سازمان سینمایی هم مجوزهای خودمان را قبول نداریم. ما وقتی برای اکران عمومی یک فیلم در گروه هنروتجربه مجوز صادر می‌کنیم برای نمایش خانگی آن باید مجوز دیگری صادر شود. یا مثلا وقتی یک فیلم برای اکران روی پرده سینما یا نمایش در جشنواره مجوز می‌گیرد، باید برای نمایش خانگی مجوز متفاوتی داشته باشد. قانون این موضوع را تصریح کرده که شورای پروانه نمایش، برای نمایش فیلم روی پرده، در شبکه نمایش خانگی یا حتی خارج از کشور باید مجوزهای جداگانه بدهد و در واقع باید جداگانه تعیین صلاحیت شوند».