هنروتجربه: مقامات چینی اجازه بازگشایی تدریجی سینماها را صادر کردند چون به این نتیجه رسیدند که پاندمی ویروس کرونا در این کشور تا حد چشمگیری کنترل شده است.

تعطیلی سینماهای چین دست‌کم دوونیم میلیارد دلار زیان مالی در سه ماه ابتدای سال ۲۰۲۰ در پی داشته است. هنوز چارچوب زمانی‌ای برای بازگشایی سینماها مشخص نشده است ولی هیأت دولت بیانیه‌ای را در وب‌سایت رسمی‌اش منتشر کرده که می‌گوید سینماها باید «اقدامات پیشگیری سفت‌وسختی» را رعایت کنند از جمله ضدعفونی کردن، تهویه بهبودیافته، استفاده از ماسک و پذیرش تعداد کم‌تری از تماشاگران در هر سالن. به‌علاوه، بلیت‌های سینما هم باید از قبل تهیه (رزرو) شوند.

این خبر در رسانه‌های اجتماعی شور و هیجانی به‌پا کرده است اما برخی می‌گویند منتظر می‌مانند تا شاهد چگونگی اجرای اقدامات بهداشتی باشند و همین طور منتظر اکران فیلم‌های جدید می‌مانند. به طور طبیعی ابتدا فیلم‌هایی اکران خواهند شد که با تعطیلی پیش‌بینی‌نشده سینماها روبه‌رو شدند و اکران‌شان کامل نشد. البته قرار است به منظور رونق سینماها فیلم‌های آرشیوی جذابی چون مجموعه فیلم‌های «هری پاتر» و فیلم‌های «انتقام‌جویان» هم روی پرده سینماها بروند. در ضمن فیلم‌های هالیوودی که پیش از تعطیلی سینماها اکران‌شان به پایان رسید احتمالاً برای رونق گیشه دوباره اکران کوتاه‌مدتی را تجربه کنند.

  • ددلاین