هنر و تجربه: فیلم سینمایی «ائو/خانه» با زبان ترکی و زیرنویس فارسی از پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت وارد شبکه نمایش خانگی می‌شود.

«ائو/خانه» اولین ساخته بلند سینمایی اصغر یوسفی‌نژاد که در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و از مهرماه سال ۱۳۹۶ در گروه سینمایی هنروتجربه اکران شد.

این فیلم که با استقبال خوب تماشاگران روبه رو شد و به عقیده بسیاری از منتقدان پدیده جشنواره سی‌وپنجم فیلم فجر بود، پس از اکران در سینماهای هنروتجربه و حضور در جشنواره‌‌های معتبر بین‌المللی از جمله جشنواره فیلم توکیو، پکن، شب‌های سیاه تالین، ترنسیلوانیا، استانبول و … از فردا وارد شبکه نمایش خانگی می‌شود.این فیلم در یازدهمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی تندیس خلاقیت و استعداد درخشان و هم‌چنین سیمرغ زرین جشنواره جهانی فیلم فجر را از آن خود کرد.

«ائو/خانه» داستان یک روز از زندگی سایه است که به‌خاطر ازدواج، از شش سال پیش ارتباطش را با خانواده‌ قطع کرده است؛ زمانی به خانه برمی‌گردد که طبق وصیت پدرش ماموران جسد او را به اتاق تشریح دانشگاه منتقل می‌‌کنند اما سایه نمی‌تواند با این وصیت نامتعارف کنار بیاید. محدثه حیرت، رامین ریاضی، غلامرضا باقری از بازیگران این فیلم هستند.

پخش نسخه اینترنتی «ائو/خانه» را شرکت هنر اول برعهده دارد و فیلم در بستر سایت فیلیمو از فردا در اختیار مخاطبان می گیرد.

اصغر یوسفی‌نژاد اخیرا در گفت‌و‌گویی با سایت هنروتجربه ضمن اعلام خبر توزیع فیلم ائو در شبکه نمایش خانگی نظرش را درباره اکران آنلاین چنین بیان کرده بود:«… طبیعتا وقتی شرایط تازه ای شکل می‌گیرد که آینده اش کاملا مبهم است، فرصت برای آزمون خطا ایجاد می‌شود و در واقع همین آزمون و خطا تهدید را به فرصت تبدیل می‌کند و امکانی برای رو آوردن به تجربیات جدید شکل می‌گیرد. بنابراین موضوع اکران آنلاین با توجه به اینکه نمی‌دانیم قرار است فیلم‌هایمان چگونه و کی اکران شود، اقدام درستی است و می‌توانیم از آن بهره ببریم».