هنروتجربه: تعدادی از سینماهای ژاپن هم پس از چندماه تعطیلی به دلیل شیوع ویروس کرونا، به صورت آزمایشی بازگشایی می‌شوند.

دولت ژاپن هم همانند بسیاری از کشورها با بحرانی شدن شرایط شیوع ویروس کرونا از اواسط ماه آوریل دستور به تعطیلی سینماها در در توکیو و دیگر شهرهای این کشور داد اما در شرایط فعلی و باتوجه به بازگشایی سینماها در چند کشور و کنترل نسبی این بیماری در ژاپن، تعدادی از سینماهای این کشور به صورت آزمایشی بازگشایی شدند.

طی روزهای گذشته مقامات چینی نیز اجازه بازگشایی تدریجی سینماها را صادر کردند چون به این نتیجه رسیدند که پاندمی ویروس کرونا در این کشور تا حد چشمگیری کنترل شده است.بسته شدن سینماها ضرر هنگفتی را به صنعت سینمای جهان و هم‌چنین بازار بزرگ سینمای ژاپن و چین وارد کرد.

طبق اخبار اعلام شده مجموعه سینماهای زنجیره‌ای توهو ۱۰ مجموعه سینمایی را در مناطقی که موارد ابتلا به ویروس کرونا در آن کم است،بازگشایی می‌کند و سینماهای سراسری آئون نیز از آغاز فعالیت ۲۷ مجموعه چندمنظوره سینمایی از ۱۸ می خبر داده‌است.تعدادی از سینماهای کوچک و مستقل هم برای بازگشایی اعلام آمادگی کرده‌اند. سینماداران ژاپنی هم‌چنین از انجام اقدامات کنترلی و نظارتی برای حفظ سلامت تماشاگران خبر داده‌اند. استفاده از ماسک برای تمامی کارکنان، تعبیه مواد ضدعفونی در سالن، استفاده از پلاستیک برای به حداقل رساندن تماس با مشتریان و فاصله‌گذاری اجتماعی در داخل سالن نمایش از جمله این تمهیدات است.

ورایتی

برچسب‌ها: