هنروتجربه:حسین ترک‌جوش از پایان تصویربرداری فیلم کوتاه «اوریگامی» و طی شدن مراحل تدوین آن گفت و اعلام کرد به دنبال پروانه نمایش آن است. البته نام این فیلم تغییر خواهد کرد.

این کارگردان درباره درباره کارهای اخیر خود به صبا گفت:  «تصویربرداری «اوریگامی» خارج از شهر تهران انجام شد و بسیار شرایط سختی برای تمامی عوامل در این پروژه بود. لوکیشنی هم که در کار استفاده کردیم تاکنون دیده نشده است و فکر می‌کنم فیلم با فضای متفاوتی که دارد در فستیوال‌های داخلی و بین‌المللی دیده خواهد شد».

او با اشاره به روند تصویربرداری این فیلم ادامه داد: «فیلم «اوریگامی» تک لوکیشنی بود و در مدت تصویربرداری آن، تمام نکات بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت شد».

این کارگردان در پاسخ به این پرسش که آیا قصد دارد «اوریگامی» را در جشنواره‌های خارجی شرکت دهد، توضیح داد: «فیلم قبلی‌ام «جدایی» در جشنواره‌های خارجی دیده شد و جوایزی هم دریافت کرد، اما در داخل کشور با ناملایمتی هایی مواجه شد و تمام زحماتی را که برای فیلم کشیده شد نادیده گرفتند به همین دلیل تصمیم گرفتم در ابتدا فیلم «اوریگامی» را در جشنواره‌های بین‌المللی شرکت دهم».

ترک‌جوش در ادامه از پیش تولید ساخت اولین فیلم بلند داستانی‌اش که ژانری کمدی دارد خبر داد و  با اشاره به تغییر ژانر کاری خود گفت: «ژانر کمدی را دوست دارم اما تاکنون سبک کاری‌ام اجتماعی بوده است و همه من را به عنوان یک کارگردان مستقلِ اجتماعی‌ساز می‌شناسند. من همیشه به دنبال این هستم که اتفاق جدیدی را رقم بزنم و ساختار تکرار را بشکنم و بگویم که من هم می‌توانم کمدی بسازم تا توانایی بیشتر خودم را نشان دهم‌. در واقع حق یک کارگردان است که همه ژانرها را تجربه کند».

«اوریگامی» آخرین ساخته حسین‌ ترک‌جوش است که فیلم‌نامه آن را شیما اسماعیلی به رشته تحریر در آورده است. از بازیگران این فیلم کوتاه می‌توان به هامون سیدی، علی یعقوبی، محمدرضا هلال‌زاده، ادین روشن، فاضل قنادی، شیوا سرمست، وحید باقری، علی پیله‌ور، سیدمرتضی حسینی، وحیده اکبری نسب و حامد کریوند اشاره کرد.