هنروتجربه: بهرنگ دزفولی زاده که قبلا فیلم کوتاه  «استون» را در هنروتجربه اکران کرده بود، از عدم امکان اکران آنلاین فیلم جدیدش به نام «بی‌صدا حلزون» گفت.

بهرنگ دزفولی زاده کارگردان فیلم سینمایی «بی صدا حلزون» که در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد، در گفت‌وگو با مهر درباره شرایط اکران این فیلم گفت: «با توجه به اینکه صداگذاری این فیلم شرایط و طراحی خاصی دارد و درباره مسایل ناشنوایان است، امکان اکران آن به صورت آنلاین وجود ندارد بنابراین این فیلم در درجه اول باید در سینما اکران شود».

دزفولی‌زاده ادامه داد: «یکی از اهداف دیگر ما این است که ناشنوایانی که سال‌هاست به سینما نرفته‌اند و هیچ امکاناتی برای رفتن آن‌ها به سینما در نظر گرفته نشده بود با «بی‌صدا حلزون» بتوانند با سینما آشتی کنند و از دیدن فیلم در سالن سینما لذت ببرند».

او افزود: «فیلم من تاریخ مصرف ندارد ولی به نظرم اگر در تاریخ مناسبی اکران شود فضای بهتری را در جذب مخاطب پیدا خواهد کرد هرچند می‌دانم که بعد از بازگشایی سینماها ترافیک اکران خواهیم داشت اما در شرایط کنونی شاید خیلی از صاحبان فیلم‌ها بخواهند اکران اینترنتی داشته باشند چون بسیاری از فیلم‌ها مناسب این بستر هستند از همین رو به نظرم این موضوع مساله ترافیک فیلم را کمتر می‌کند ضمن اینکه اولویت اکران سینما هم با فیلم ‌ایی است که در فجر حضور داشتند همین مساله هم روی ترافیک اکران موثر است».

دزفولی زاده گفت: «ما بعد از اتمام فیلم‌برداری «بی صدا حلزون»، در تلاش بودیم تا اتاق فکری تشکیل دهیم که این فیلم اکران مناسبی داشته باشد بنابراین در پی این بودیم که شرایط سینماها را برای اکران فیلم مناسب‌سازی کنیم البته هم‌چنان هم درگیر این مساله هستیم هر چند کرونا آن را عقب انداخته است».

او در پایان درباره دیگر فعالیت‌هایش بیان کرد: «فکرهایی برای فیلم‌نامه بعدی‌ام دارم و امکان دارد به صورت گروهی از چند وقت دیگر شروع به نگارشش کنیم».