هنروتجربه: لوکا گوادانینو  کارگردان ایتالیایی نسخه جدید فیلم معروف «صورت زخمی» را پس از سال‌ها با فیلم‌نامه‌ای از برادران کوئن برای کمپانی یونیورسال مقابل دوربین می‌برد.

از این داستان چند بار تاکنون اقتباس سینمایی شده که جدیدترین آن نسخه ۱۹۸۳ فیلم کلاسیکی با بازی آل پاچینو و میشل فایفر به کارگردانی برایان دی‌پالما بود.

یونیورسال پیکچرز از سال ۲۰۱۱ پروژه ساخت فیلم جدید «صورت زحمی» را در برنامه داشت و در ابتدا دیوید آیر و آنتونیو فوکوا برای کارگردانی این فیلم در نظر گرفته شده بود، اما در نهایت لوکا گوادانینو کارگردان نامزد اسکار ایتالیایی به عنوان کارگردان این فیلم انتخاب شده است.

«صورت زخمی» جدید با تمرکز بر مهاجرت ساخته می‌شود که در دو فیلم قبلی محصول سال ۱۹۳۲ و ۱۹۸۳ در مرکز داستان بود و قصه در لس‌آنجلس رخ می‌دهد.برادران کوئن هم در سه سال اخیر به عنوان نویسندگان فیلم‌نامه با این پروژه سینمایی همکاری داشته‌اند.

فیلم‌ساز پرکار ایتالیایی لوکا گوادانینو در سال‌های گذشته، پشت‌سرهم فیلم‌های تحسین‌شده‌ای را به کارنامه‌اش اضافه کرده است. او پس از موفقیت «مرا به اسم خودت صدا بزن» (۲۰۱۷)، سال ۲۰۱۸ با «سوسپیریا» / Suspiria برگشت و در ۲۰۱۹ هم با فیلم کوتاه «دختر سرسام‌آور» / The Staggering Girl به جشنواره کن رفت. گوادانینو این روزها به‌جز سریال کوتاه «همانی هستیم که هستیم» / We Are Who We Are و دنباله «مرا به نام خودت صدا بزن» / Call Me By Your Name و پروژه‌هایی که به طور رسمی خبرشان تأیید نشده است، روی اقتباسی از اثر ستایش‌برانگیز ویلیام گولدینگ با نام «سالار مگس‌ها» / Lord of the Flies کار می‌کند.

ددلاین