هنروتجربه: فیلم سینمایی «یلدا» ساخته مسعود بخشی به بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره فیلم صلح پیونگ چانگ کشور کره جنوبی راه یافت.

این جشنواره که از معدود جشنواره‌های سینمایی است که به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل نشده‌اند، تنها هشت فیلم بلند را برای بخش مسابقه خود برگزیده که «یلدا» از ایران در کنار سه فیلم کره‌ای «مکانی دور» (پارک کنیونگ)، «خاکستر و غبار» ( پارک هی ون) و «راه بازگشت به خانه» ( پارک سانجو) و نیز فیلم‌های «داستان‌های هویت» (فرناندز والادز، مکزیک و اسپانیا)، «پدر نفی» (ممودو دیا، سنگال)، «اعداد منفی» (اوتا بریا، گرجستان) و «تونی راننده» (آسکانیو پترینی، ایتالیا) برای کسب جوایز بخش بین‌الملل جشنواره رقابت می‌کنند.

جوایز این جشنواره که از ۱۸ الی ۲۳ ژوئن (۲۹ خرداد تا ۳ تیر) امسال برگزار می‌شود، شامل نشان جشنواره و جایزه بزرگ داوران( ۱۵ هزار یورو) جایزه داوران بین‌الملل، (۷۵۰۰یورو) و جایزه مخاطبان (۱۵۰۰یورو) است.

«یلدا» به تهیه‌کنندگی علی مصفا و مشارکت موسسه فرهنگی مستقل بن‌گاه (مسعود و محمود بخشی) تولید مشترک ایران، فرانسه، آلمان، سوئیس، لوکزامبورگ و لبنان است که پس از جشنواره‌های ساندنس، برلین، ژنو، لوکزامبورگ، صوفیه، کارلووی‌واری و ‌کسب جایزه بزرگ داوران ساندنس، به جشنواره پیونگ چانگ می‌رود.

«پیرامید اینترنشنال» فروش و پخش جهانی این فیلم را بر عهده دارد که با بازگشایی سینماها، در ایران نیز به نمایش درمی‌آید.

برچسب‌ها: