هنر و تجربه: انجمن بازیگران آمریکا برای اهدای جایزه از تغییرات اعمال شده از اسکار پیروی می‌کند و شامل فیلم‌هایی که استریم نمایش داده شده اند هم خواهد شد.

قوانین رسمی امسال جوایز انجمن بازیگران آمریکا (SAG) تا ماه آینده اعلام نمی‌شود، اما  سازمان‌دهندگان این انجمن ایمیلی به  استودیوها فرستاده‌اند حکایت از این دارد که برای اهدای جوایز از تغییرات اعمال شده در قوانین جوایز اسکار تبعیت خواهند کرد.

در این ایمیل آمده است: ما هنوز مشغول تغییر دادن شروط اکران فیلم‌ها هستیم، اما از تغییر قوانین آکادمی اسکار در راستای قبول کردن فیلم‌هایی که قصد اکران سینمایی دارند، حتی اگر اول استریم شده یا در فرمت وی‌اودی منتشر شده باشند، پیروی می‌کنیم.

آکادمی اسکار حدود دو هفته پیش اعلام کرد که هیات مدیره آن قبول کرده به صورت موقتی ضرورت اکران حداقل هفت روزه سینمایی در لس‌آنجلس برای قبول کردن فیلم‌ها در رقابت اسکار را لغو کند. به جای آن‌، فیلم‌ها اجازه دارند بدون پخش شدن در سینماها فقط اکران دیجیتال داشته باشند. با این حال، فیلم‌های استریم‌شده باید برنامه‌ای برای اکران سینمایی داشته باشند تا بتوانند در رقابت اسکار شرکت کنند. فیلم همچنین باید ظرف ۶۰ روز بعد از استریم یا اکران دیجیتال خود در سایت استریمینگ مخصوص اعضای اسکار قابل دسترس باشد.

در ایمیلی که سازمان‌دهندگان جوایز انجمن بازیگران برای استودیوها فرستاده‌اند، آمده که کمیته اهدای این جوایز تا اوایل جولای (تیر) قوانین خود را نهایی می‌کند.

در بخش دیگری از این ایمیل آمده است: تمام رخدادهای حضوری به خاطر پاندمی تا اعلام بعدی تعویق می‌شوند. در حالیکه داریم به سمت رخدادهای مجازی و نمایش‌های دیجیتال حرکت می‌کنیم، قوانین و ساختار کارمزدی جدیدی تعیین کرده‌ایم که در آینده  اعلام می‌شوند.

ورایتی