هنروتجربه: صنعت فیلم‌سازی اسپانیا با در نظر گرفتن مشوق‌های مالیاتی تازه برای تولیدهای بین‌المللی می‌خواهد تخته گاز در جهت رونق کسب‌وکار هنر هفتم پیش برود.

اسپانیا پس از بحران پاندمی کرونا این سیاست را به منظور جذب پروژه‌های بزرگ و پرهزینه جهانی در نظر گرفته است. طبق این طرح، تخفیف‌های مالیاتی از ۲۵ به ۳۰ درصد در یک میلیون یوروی اول افزایش پیدا می‌کند. این اتفاق با استقبال گسترده صنعت خدمات تولید اسپانیا روبه‌رو شده است و مثلاً آدریان گوئرا که رییس «پروفیلم» و انجمنی مربوط به فیلم‌برداری آثار بین‌المللی در اسپانیا است می‌گوید: «بهبود تخفیف‌های مالیاتی، اسپانیا را به عنوان لوکیشنی بین‌المللی در رقابت نگه می‌دارد و حتی جایگاهش را ارتقا می‌بخشد.»

اسپانیا که سابقه خیلی خوبی در خدمات‌دهی به پروژه‌های بین‌المللی دارد، پس از فیلم‌برداری چهارساله سریال محبوب «بازی تاج‌وتخت» در خلال سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ جایگاه خیلی بهتری در این عرصه پیدا کرد. علاوه بر این، تولیدهای اسپانیایی هم در سطح بین‌المللی به موفقیت‌های چشمگیرتری دست یافته‌اند از جمله سریال جنایی «خانه کاغذی» (یا با عنوان انگلیسی بدش «سرقت پول») که نتفلیکس آن را به صورت بین‌المللی پخش کرد.

سال گذشته نتفلیکس اولین مرکز تولید اروپایی خود را در ترس کانتوس، دهکده‌ای در نزدیکی مادرید، راه‌اندازی کرد.

  • ورایتی
برچسب‌ها: