هنر و تجربه: کمپانی‌های «بی‌بی‌سی» و «آی‌تی‌وی» حقوق پخش چند فیلم جدید، سریال‌های تلویزیونی و نمایش‌های رادیویی آگاتا کریستی را به دست آوردند.

سرویس پخش آنلاین و مجازی «بی‌بی‌سی» و «آی‌تی‌وی» که «بریت‌باکس» نام دارد، با این حرکت فرهنگی به جامع‌ترین آرشیو برای اقتباس‌های مختلف از آثار کریستی بدل خواهد شد؛ اما این مجموعه شامل فصل‌های ۹ تا ۱۲ «پوآرو» / Poirot با بازی دیوید ساچت، اقتباس ۱۹۸۰ از «چرا آن‌ها از اونز نپرسیدند؟» / Why Didn’t They Ask Evans? و اقتباس سال ۱۹۸۱ از The Seven Dials Mystery هم می‌شود. به‌علاوه، وعده داده شده که مهمانانی چون مارگارت رادرفورد، جون هیکسن، جرالدین مک‌یوان و جولیا مک‌کنزی به برنامه دعوت می‌شوند و درباره شخصیت خانم مارپل صحبت خواهند کرد.

در ضمن «بریت‌باکس» درگیر تهیه نسخه ترمیم‌شده‌ای از سریال کوتاه سال ۱۹۸۳ کریستی با عنوان «شریک جرم» / Partners in Crime با کیفیت فول اچ‌دی شده است. «آی‌تی‌وی» هم مشغول تهیه نسخه‌های بهتری از سریال «خانم مارپل» و مجموعه نمایش‌های رادیویی است. همه این‌ها به فیلم‌ها و آثار قبلی‌ای اضافه می‌شوند که پیش از این در «بریت‌باکس» موجود بودند.

سومیا سریرامن، رییس و مدیرعامل بریت‌باکس، در بیانیه‌ای گفته است: «فقط بریت‌باکس می‌تواند چنین مجموعه‌ای از آثار آگاتا کریستی را تدارک ببیند و در همکاری با بی‌بی‌سی و آی‌تی‌وی همه این اقتباس‌های تحسین‌شده را یک جا جمع کند. ما به عنوان خانه معماهای بریتانیای کبیر نمی‌توانیم بیش از این مفتخر باشیم که خانه حقیقی‌ای برای محبوب‌ترین آثار از شخصیت‌های مشهور کریستی شده‌ایم».

  • ایندی‌وایر