هنروتجربه:فیلم‌های کوتاه «دیگری» ساخته سامان حسین‌پور و آکو زند کریمی و «تشدید» اثر شیرین صبور، جوایزی را از جشنواره بینافرهنگی ونیز دریافت کردند.

به‌گزارش روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، جشنواره بینافرهنگی ونیز (Venice Intercultural)، جایزه بهترین فیلم کوتاه بدون دیالوگ را به فیلم کوتاه «دیگری» به‌کارگردانی سامان حسین‌پور و آکو زند کریمی و جایزه مستند با موضوع زن را به فیلم کوتاه «تشدید» ساخته شیرین صبور اهدا کرد.

جشنواره بینافرهنگی ونیز، با این هدف که هر کشوری فرهنگ، هویت و جهان‌بینی خاص خود را دارد و این اختلاف گنجینه‌ای باارزش در تجربیات زیستی نوع بشر به حساب می‌آید، اولین دوره خود را در ونیز برگزار کرد.این جشنواره آثاری دارای جنبه‌های فرهنگی محلی و ملی را برای دستیابی به مفهوم بین فرهنگی و غنی‌سازی متقابل ارزش‌ها، آداب و رسوم و سنت‌ها، فراتر از همزیستی ساده، از سراسر جهان می‌پذیرد.

به دلیل همه‌گیری کروناویروس، فیلم‌های برگزیده جشنواره در ونیز در یک سینمای روباز و با تدابیر بهداشتی در تاریخ ۲۹ می ۲۰۲۰ برابر با ۹ خردادماه برای عموم مردم نمایش داده می‌شود. این نمایش به صورت نمادین در یک قلعه متروکه تاریخی است.