هنر و تجربه: سینماهای آمریکای شمالی به‌تدریج حیات‌شان را می‌یابند؛ و تا همین جمعه گذشته سینماهای دویست منطقه بازگشایی شد که تقریبا دوبرابر آخرهفته پیش از آن بود.

البته سینماهای ماشین‌رو بیش از همه مورد استقبال قرار گرفتند و ۱۵۰ سالن از ۳۰۶ سینما باز شده است. تگزاس بالاترین میزان بازگشایی سالن‌های سینما را دارد و پس از آن ایالت‌های آرکانزاس، جرجیا، اوکلاهما و داکوتای جنوبی که فرمانداری‌های آن‌ها، سختگیری‌ها و محدودیت‌های ناشی از پاندمی کرونا را کاهش دادند.

با تمام این حرف‌ها انتظار نمی‌رود که اغلب سینماها تا اواسط تابستان باز شوند و تا هفدهم ژوییه (۲۷ تیر) که کمپانی برادران وارنر می‌خواهد جدیدترین اثر کریستوفر نولان با عنوان «اعتقاد» / Tenet را اکران کند، بعید است فیلم مهم و بزرگ دیگری روی پرده سینماها برود. کمپانی دیزنی هم می‌خواهد از ۲۴ ژوییه (سوم مرداد) نسخه زنده «مولان» را اکران کند.

اوایل این هفته بود که «سالستیس استودیوز» خبر نمایش عمومی تریلر جنایی «بی‌مفصل» / Unhinged با بازی راسل کرو را از اول ژوییه (یازدهم تیر) داد و گفت که برنامه اکران گسترده تدریجی‌اش را هم در سراسر ایالات متحده دارد. با وجود این رویدادها، هنوز مشخص نیست که بازارهای مهمی چون سینماهای لس‌آنجلس و شهر نیویورک هم تا آن زمان بازگشایی می‌شوند یا نه.

  • ایندی‌وایر