هنروتجربه: هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز ۲۰۲۰ طبق برنامه همیشگی خود در ماه سپتامبر (۱۲ تا ۲۲ شهریور) برگزار می‌شود.

با توجه به کاهش روند شیوع ویروس کرونا در ایتالیا، فرماندار استان ونتو ایتالیا اعلام کرد جشنواره فیلم ونیز طبق برنامه همیشگی برگزار می‌شود. لوکا زایا که یکی از اعضای هیات مدیره برگزارکنندگان بینال ونیز است در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌های محلی ایتالیا  اعلام کرده، جشنواره ونیز امسال احتمالا با به دلیل توقف ساخت پروژه‌های سینمایی در سراسر جهان با تعداد کمتری از آثار برگزار خواهد شد اما این جشنوتره کارش را طبق روال عادی هر ساله خود انجام خواهد داد.

کیت بلانشت بازیگر مطرح هالیوودی رئیس هیات داوران هفتادو هفتمین دوره این جشنواره است.این جشنواره که توسط کمپانی بینال دی ونیزیا برگزار می‌شود، قدیمی‌ترین جشنواره سینمایی جهان است و اولین رویداد سینمایی بعد از کروناست که طبق روال عادی خود برگزار خواهد شد.

قرار است در ماه ژوئن فهرستی از فیلم‌های پذیرفته شده در جشنواره کن اعلام شود و جشنواره‌های سینمایی دیگر از جمله ونیز میزبان نمایش این فیلم‌ها خواهند بود.

کشور ایتالیا قرار است از سوم ماه ژوئن شروع به برداشتن محدودیت‌های کرونا می‌کند. پیش از این کرونا باعث لغو جشنواره‌های کن، لوکارنا و کارلووی‌واری شده و جشنواره ونیز در صورت برپایی مهم‌ترین رویداد سینمایی بعد از بحران کرونا خواهد بود.

 

ددلاین