هنر و تجربه: جاشوا و بنجامین سفدی دو فیلم‌ساز مستقلی هستند که با نویسندگی و کارگردانی فیلم‌های «اوقات خوش» (۲۰۱۷) و «جواهرات تراش‌نخورده» (۲۰۱۹) شناخته می‌شوند.

شبکه «اچ‌بی‌او» به‌تازگی قراردادی دوساله را با این دو برادر امضا کرده است که به موجبش آن‌ها با شرکت تولیدی‌شان، اِلارا پیکچرز، پروژه‌های تلویزیونی و سینمایی را برای «اچ‌بی‌او» تولید خواهند کرد. کمپانی موفق و خوش‌نام «A24» هم که بجز فیلم‌های این دو برادر، آثار سینمایی تحسین‌شده زیادی مثل «میدسامر» (آری استر) را تهیه کرده، یکی از تهیه‌کنندگان اجرایی تمام پروژه‌ها خواهد بود.

این قرارداد می‌تواند به ساخت نخستین اثر تلویزیونی برادران سفدی هم بینجامد. فیلم سال گذشته این دو برادر یعنی «جواهرات تراش‌نخورده» که آدام سندلر نقش اصلی‌اش را بازی کرده، با تحسین گسترده منتقدان غربی روبه‌رو شد. هنوز پروژه خاصی به عنوان اولین کار برادران سفدی برای «اچ‌بی‌او» در جریان این قرارداد اعلام نشده است ولی گفته می‌شود این شبکه با بستن این قرارداد موفقیت بزرگی را کسب کرده است. «اچ‌بی‌او» هم که «وارنرمیدیا» مالک آن است، مثل اغلب رقبای صنعت سرگرمی به‌شدت در جست‌وجوی عقد قرارداد با استعدادهای برجسته هنر هفتم است تا بتواند آثار قابل رقابت و مهمی را در طول سال‌های پیش رو تولید و عرضه کند.

«اچ‌بی‌او» پیش از این با فیلم‌سازان ترازاولی چون استیون سودربرگ و جی.جی. آبرامز هم قرارداد همکاری بسته بود.

  • ایندی‌وایر