هنروتجربه: چهل و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم تلوراید به صورت حضوری به کار خود ادامه می‌دهد.

با وجود آن که شیوع کرونا باعث لغو یا تغییر در شکل برگزاری بسیاری از رویدادهای سینمایی امسال شد، چهل و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم تلوراید به صورت حضوری به کار خود ادامه می‌دهد. مسئولان برگزاری جشنواره تلوراید/Telluride به رسانه‌ها اعلام کردند که این جشنواره سینمایی با وجود ادامه نگرانی‌ها از شیوع ویروس کرونا، از پنجشنبه ۳ سپتامبر (۱۳ شهریور) در کلرادوی آمریکا آغاز به کار خواهد کرد. تاریخ اعلام شده یک روز جلوتر از برنامه زمانی معمول برای برگزاری این جشنواره است که قرار بود امسال از ۴ تا ۷ سپتامبر (۱۷-۱۴ شهریور) برگزار شود.

در ایمیل ارسالی از برگزارکنندگان جشنواره تلوراید به رسانه‌های خبری، آمده است: «امروز با شما تماس گرفتیم تا اعلام کنیم که سخت در تلاشیم تا برای جشنواره امسال محیطی امن و شاد ایجاد کنیم. به این دوره از جشنواره، یک روز اضافه شده است تا فاصله زمانی بیشتری بین پخش فیلم‌ها وجود داشته باشد و با رعایت نکات ایمنی امنیت و سلامتی شما حفظ شود».

در بخش دیگری از این ایمیل درباره دلیل خودداری از لغو این رویداد آمده است: « جهان امروز بیش از هر زمان دیگری به سینما و معجزه داستان‌سرایی نیاز دارد. ما به بحرانی که جهان با آن روبه‌روست آگاهیم. ما هم ترس و استیصال را حس می‌کنیم. به همین دلیل است که به رعایت تمام دستورالعمل‌های توصیه شده از سوی جامعه علمی که با آن مشاوره می‌کنیم، متعهدیم. جشنواره امسال مثل هر سال یک رویداد تجاری نیست و  حس و حال متفاوتی خواهد داشت. راحتی و امنیت شرکت کنندگان برای ما در بالاترین درجه اهمیت است».