هنر و تجربه: سرویس‌های اشتراک فیلم و سریال «نتفلیکس» و «آمازون پرایم» وابسته به شرکت «آمازون» با انتشار پست‌هایی در فضای مجازی از اعتراضات به خشونت پلیس آمریکا علیه سیاه‌پوستان در این کشور، حمایت کردند.

سرویس پخش آنلاین فیلم و سریال «نتفلیکس» روز شنبه با انتشار پستی در صفحه کاربری حساب خود در توئیتر با اعتراضات سراسری مردم آمریکا به ماجرای جنجالی قتل جورج فلوید شهروند آمریکایی آفریقایی‌تبار، واکنش نشان داد و با معترضان اعلام همبستگی کرد.در این پست آمده است: «سکوت، مصداق همدست بودن (در این جنایت) است. جان سیاه‌پوستان اهمیت دارد».

پست «نتفلیکس» با حمایت و تایید فیلمسازان و هنرپیشه‌های برجسته از جمله اوا دوُوِرنِی (Ava Duvernay) و سارا پلسون (Sarah Paulson) همراه شد. پلسون ضمن بازنشر این توییت نوشت: «سکوت کردن غیرقابل قبول است».

«آمازون پرایم» هم عصر روز شنبه در حمایت از جنبش جان سیاه‌پوستان اهمیت دارد (Black Lives Matter) با «نتفلیکس» همراه شد و در صفحات خود در اینستاگرام و توییتر نوشت: «ما همکاران، هنرمندان، نویسندگان، راویان، تهیه‌کنندگان و مخاطبانمان، همراه با هم در کنار جامعه سیاه‌پوستان می‌ایستیم و در مبارزه علیه نژادپرستی و بی‌عدالتی با هم متحد می‌شویم».

جرج فلوید اوایل هفته جاری در اثر بدرفتاری یکی از ماموران سفیدپوست اداره پلیس مینیاپولیس به هنگام بازداشت، جان خود را از دست داد. مرگ این شهروند آمریکایی آفریقایی تبار با موجی گسترده از اعتراضات سراسری مردم آمریکا علیه رفتار بی‌رحمانه پلیس با شهروندان آفریقایی-آمریکایی همراه شد.

هالیوود ریپورتر