هنر و تجربه: هان‌سانگ‌ره رایزن فرهنگی جمهوری کره جنوبی در ایران  در پیامی اختصاصی برای «هنر و تجربه» پیرامون سابقه تلاش‌ها و تبادلات فرهنگی بین ایرن و کره نکاتی را یادآور شده است و به اهمیت ادامه این روند تاکید کرده است. او در این پیام با مردم کشورمان که مثل سایر مردم دنیا با بحران کرونا درگیر هستند ابراز همدردی کرد.

هان‌سانگ‌ره در این پیام ابتدا برای روح عزیزان از دست رفته در اثر بیماری کرونا دعا کرده و از خدمات کادر درمانی کشورمان که صمیمانه برای مبارزه با بیماری کرونا تلاش می‌کنند، تقدیر کرده است.

او با اشاره به اینکه موج دوم بیماری کرونا در جمهوری کره مشکلاتی را ایجاد کرده است از صدماتی گفته که هنر سینما در جریان بیماری کرونا متحمل شده است و درمورد محرومیت مخاطبان از سینما در این دوره بیان کرد: «به دلیل ادامه یافتن بیماری کرونا علاقه مندان به سینما هنوز هم از تماشای فیلم در سینما محروم هستند».

او در ادامه با تاکید به شیوه‌های نوین نمایش فیلم گفت: «البته با استفاده از برخی امکانات مثل تماشای فیلم در محیط‌های روباز یا در خودرو به شیوه سینما درایوین علاقه مندان به سینما با رعایت فاصله گذاری سعی می‌کنند به تماشای فیلم بپردازند . سفارت کره با وجود بیماری کرونا سعی در ارتقای تبادل فرهنگی با ایران دارد و در این راه همچنان تلاش می‌کند. همچنین سفیر ما آقای یوجانگ‌هیان به همراه کارمندان سفارت در بیست و یک اردیبهشت ۹۹ ویدئوکلیپی در راستای ترویج جلوگیری از شیوع کرونا تهیه و در اینستاگرام قرار دادند که تا امروز حدود ۱۷ هزار بار دیده شده است».

او در ادامه پیام گفته است: «سفارت کره برای ایرانیانی که به دلیل کرونا در روزهای اوج بیماری در خانه مانده بودند مسابقه ساخت اوریگامی با کاراکتر موج کره ای برگزار کرد، همچنین مسابقه سخنرانی آنلاین به زبان کره ای و نقاشی از سئول؛ پایتخت کره را ترتیب دادیم که از این طریق بتوانیم تبادل فرهنگی داشته باشیم و ایرانیان با کره ای‌ها بیشتر آشنا شوند».

هان‌سانگ‌ره بیان کرد: «ما سعی می‌کنیم مثل گذشته برنامه‌های سفارت کره را دنبال کنیم و با کاهش روند رشد کرونا جشنواره‌هایی مثل جشنواره فیلم کره ۲۰۲۰ و پرفورمنس‌هایی را برگزار کنیم تا آشنایی و نزدیکی بین ما بیشتر شود».