هنر و تجربه: مستند «چهل سال راکی: تولد یک اثر کلاسیک» به نویسندگی و کارگردانی دِرِک وِین جانسن از نهم ژوئن (بیستم خرداد) به صورت مجازی عرضه خواهد شد.

«چهل سال راکی: تولد یک اثر کلاسیک» / ۴۰ Years of Rocky: The Birth of a Classic نگاهی جامع به چگونگی ساخت «راکی» دارد و خود سیلوستر استالون هم راوی است و از تجربه‌های خود هنگام ساخت فیلم گفته است. در آنونس فیلم که به‌تازگی منتشر شده، قول نگاهی شخصی و بی‌پرده به تولید «راکی» از سوی بازیگرش داده شده است.

جانسن در بیانیه‌ای گفته است: «این مستند برای طرفداران «راکی» و حتی تماشاگران تصادفی‌اش، به یک اندازه حکم اثری قابل توجه و ارزشمند را دارد؛ چون بخشی جذاب از تاریخ سینماست با روایت خود راکی، سیلوستر استالون، که روایتی صمیمانه از ساخت فیلم دارد و گاه تجربه‌ای احساسی را برای تماشاگرانش رقم می‌زند. این فیلم مایه مباهات ماست و مخاطبان می‌توانند انتظار داستان‌ها و ویدئوهای تازه‌ای را داشته باشند که پیش از این هرگز عرضه نشدند، از جمله فیلم‌های خانگی جان اویلدسن کارگردان، تصاویر آرشیوی تمرین‌ها و پشت صحنه‌هایی از ساخت این فیلم کوچک که فوق‌العاده درخشید و فراتر از همه انتظارها رفت».

این مستند کوتاه سی‌دقیقه‌ای، اولین تجربه نویسنده و کارگردانش در پرداختن به فیلم‌ها و فیلم‌سازان کلاسیک نیست. او مستند «جان جی. اویلدسن: پادشاه بازنده‌ها» (۲۰۱۷) را هم کار کرده و به‌زودی مستندی با عنوان Stallone: Frank, That Is درباره برادر استالون، فرانک، هم از او ارائه خواهد شد.

  • ایندی‌وایر