هنروتجربه مریم شاه‌پوری:دکتر بیرگیت گشیر، رایزن فرهنگی سفارت اتریش است که به‌تازگی یک پیام ویدئویی اختصاصی برای گروه «هنروتجربه» فرستاده و در خصوص فعالیت‌های انجمن فرهنگی اتریش در روزگار بحران کرونا توضیح‌هایی داده است.

گشیر پیام خود را که در محوطه انجمن ضبط شده با خوشامدگویی به انجمن فرهنگی اتریش آغاز کرده و ابتدا به سابقه شصت‌ساله این بنیاد  در تهران اشاره می‌کند. او درباره شرایط فعلی صحبت‌هایش را چنین آغاز می‌کند: «با وجود دردسرها و سختی‌هایی که در جریان بحران شیوع کووید-نوزده برای هنرمندان ایجاد شده، به‌ویژه در چند هفته اول، ادامه روند فعالیت‌های فرهنگی در محیطی امن هم‌چنان در اولویت اصلی ماست؛ و به همین خاطر است که این روزها با برنامه‌های آنلاین کارمان را از سر گرفته‌ایم؛ و اگرچه در حال حاضر فرصت دیدار و خو‌شامدگویی به مخاطبان را در رویدادهای زنده در خود انجمن نداریم، خیلی هیجان‌زده‌ایم که می‌توانیم برنامه‌های آنلاین‌مان را با شما سهیم شویم».
دکتر گشیر پس از دعوت علاقه‌مندان برای مراجعه به سایت انجمن‌شان برای آگاهی از رویدادهای آتی، از فعالیت‌هایی می‌گوید که برای مخاطبان خود در نظر گرفته‌اند: «امسال اتریش برای سومین سال متوالی مسئولیت گردهمایی بنیادهای فرهنگی کشورهای اروپایی / EUNIC را در ایران بر عهده خواهد داشت. در ضمن جشنواره‌های فیلم اروپایی موفقی را با همتای شناخته‌شده‌مان مؤسسه «سینمای هنروتجربه» سازماندهی کرده‌ایم. علاوه بر این ما یک رویداد سینمایی دیجیتال اختصاصی را هم برای شما تدارک دیدیم و در ماه‌های مه و ژوئن (خرداد و تیر) فیلمی را برای شما بارگذاری خواهیم کرد با عنوان «رؤیایی‌ها» / The dreamed ones اثر مستندساز زن مشهور اتریشی روث بِکِرمان».
رایزن فرهنگی سفارت اتریش در انتهای پیام ویدئویی خود و پس از آرزوی سلامتی برای همه می‌گوید شاد باشید. توصیه‌ای که در این روزگار پرمشقت کرونایی حکم تنها راهکار را دارد.