هنروتجربه: کارگردانان مهمی چون جردن پیل، ادگار رایت و گیرمو دل تورو پس از نطق آتشین جان بویگا (بازیگر «جنگ‌های ستاره‌ای») در تظاهرات روز سوم ژوئن در هاید پارکِ لندن، از او حمایت کردند.

بویگا که در همراهی با جنبش «زندگی سیاهان مهم است» در این اعتراض مردمی شرکت کرده بود، در بخشی از صحبت‌هایش گفته بود که شاید دیگر نتواند در فیلمی بازی کند چون علیه نژادپرستی صحبت می‌کند، اما این موضوع برایش مهم نیست. همین صحبت او باعث شد تا بلافاصله فهرستی از کارگردانان و نویسندگان صاحب‌نام در شبکه‌های اجتماعی از بویگا حمایت کنند و بگویند واقعاً باعث افتخارشان خواهد بود که با او همکاری کنند.

جردن پیل که فیلم اسکاری «دور شو» / Get Out و «ما» / Us‌ را در کارنامه دارد به بویگا نوشت: «ما هوای تو را داریم، جان». گیرمو دل تورو کارگردان اسکاری «شکل آب» / The Shape of Water نیز همین جمله را دوباره توییت کرد. ادگار رایت هم نوشت: «باز هم کار خواهیم کرد در یک چشم به هم زدن. امروز واقعاً باعث مباهات ما هستی جان». دانکن جونز، فیلم‌ساز مستقلی که اثر تحسین‌شده «ماه» / Moon را در کارنامه دارد هم گفت که او نیز «شیفته همکاری با بویگا در آینده است و احمقانه است که گفتن این موضوع ضروری به نظر می‌رسد».

  • ایندی‌وایر