هنروتجربه: ووپی گلدبرگ با انتشار ویدیویی خواستار این شد که نحوه برخورد مردم با پلیس آمریکا و پلیس با مردم در یک موضع مساوی باشد.

ووپی گلدبرگ بازیگر، کمدین، نویسنده و فعال سیاسی آمریکایی در این ویدیو گفته است: «همان‌طور که شلیک و مجروح کردن یک پلیس عواقب زیادی برای یک فرد عادی دارد، کشته‌شدن یک فرد عادی به دست پلیس هم باید به همان اندازه جدی گرفته شود و پیگیری قضایی شود».

این بازیگر ۶۴  افزود: «این پیشنهاد را بیشتر به این دلیل می‌دهم که اینها راه‌هایی هستند برای ما تا بتوانیم سطح بازی را تغییر دهیم زیرا اگر مردم حس کنند شما مجرم هستی، فکر می‌کنند می‌توان شما را به عقب راند و با شما برخورد کرد».

گلدبرگ در عین حال خطاب به افرادی که دست به تخریب اموال عمومی می‌زنند گفت مردم بیرون می‌آیند تا بگویند کافی است. والدین، مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها دارند با فرزندانشان راه می‌روند و به همین دلیل همه شما تخریب‌کنندگان باید به این کار خاتمه بدهید زیرا دارید رویاهای بسیاری از مردم را ویران می‌کنید.

ووپی گلدبرگ افزود: «فقط بدانید که مادربزرگ شما، مادر مادرتان، خواهر و برادرتان و … نمی‌توانند بروند دارویشان را بخرند زیرا شما داروخانه را آتش زده‌اید و ایستگاه اتوبوس را به آتش کشیده‌اید.»

قتل جورج فلوید، شهروند سیاه پوست آمریکایی به دست پلیس این کشور موج گسترده‌ای از اعتراض‌ها و محکومیت‌ها را طی چند روز اخیر در سراسر آمریکا به همراه داشته است. انتشار فیلم شوکه کننده قتل این شهروند سیاه پوست آمریکایی در شبکه‌های اجتماعی طی چند روز اخیر معترضان را خشمگین کرده به طوریکه نتیجه آن به آتش زدن مقر پلیس و تخریب فروشگاه‌ها و اماکن عمومی منجر شد.

ورایتی