هنروتجربه: نمایشگاه تصویر سال از  یکشنبه، ۱۸ خردادماه از سر گرفته می‌شود.

به گزارش دبیرخانه تصویر سال، هفدهمین نمایشگاه تصویر سال که از دوم اسفند ۱۳۹۸ در خانه هنرمندان ایران آغاز شد و پس از سه روز در پی شیوع پاندمی ویروس کرونا تعطیل شده بود، از روز یکشنبه هجدهم خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶ بازگشایی می‌شود.این در حالی است که همچنان تمامی برنامه‌های نمایش فیلم‌های هفدهمین جشنواره فیلم تصویر و بخش مستندهای برگزیده‌ «چهل سال تهران» تا اطلاع بعدی تعطیل خواهند بود.

امسال تصویر سال به‌رسم هرساله‌ گردهم‌آیی پایانی برای عکس یادگاری «جاده‌ تصویری‌ها» ندارد ولی پیش‌بینی شده‌ است مراسم ویژه‌ای برای اعلام نتایج داوری و معرفی برگزیدگان صرفا با حضور نمایندگانی از جمع داوران و نامزدهای هر بخش، ششم تیرماه ۱۳۹۹ در تالار شهناز و با نمایش آنلاین برگزار شود.

در طول دوران قرنطینه شش پروژه منتخب تصویر سال و عکس‌های بخش ایران ما به‌صورت مجازی منتشر شدند که این پروژه‌ها نیز همزمان با از سرگیری دوباره نمایشگاه تصویر سال در گالری میرمیران خانه هنرمندان ارائه می‌شود.آثار هنرمندان راه‌یافته در بخش جوان به‌صورت مستقل در طبقه نخست خانه هنرمندان ارائه شده‌اند و همچون سایر دوره‌های گذشته، گالری ممیز به پوستر و کاریکاتور هنرمندان مدعو و آزاد و جوانان زیر ۲۵ اختصاص پیدا کرده است.همچنین در بخش گزیده کارتون و کاریکاتورهای مطبوعاتی سال ایران همچون چهار سال گذشته، به‌صورت مالتی‌مدیا از طریق ویدئو پروژکشن روی دیوار است.

در گالری پاییز، راهروی شرقی طبقه‌ همکف، عکس‌های خبری، ورزشی و مستنداجتماعی بخش جوانان زیر ۲۵ سال ارایه شده‌اند و گالری زمستان در راهروی غربی خانه، میزبان عکس‌های جوانان زیر ۲۵ سال در بخش نگاهی دیگر و هنر و هنرمندان است؛ تصاویر بخش آزاد هنر و هنرمندان هم در گالری نامی روی دیوار رفته است.

در طبقه دوم خانه هنرمندان ، گالری تابستان به منتخبی از رویدادها مهم سیاسی، اجتماعی و ورزشی ایران و جهان از سیل بهار ۹۸ تا وقایع آبان‌ماه، تشییع سردار سلیمانی، سقوط هواپیمای اوکراینی و … با عکس‌های بخش خبری و ورزشی سال اختصاص داده شده است.

تصاویر راه‌یافته در بخش مالتی مدیای هفدهمین تصویر سال نیز در دو نمایش‌گر مستقر در طبقه دوم در دو بخش آزاد و جوان نمایش داده می‌شوند. گالری میرمیران هم دربرگیرنده بیش از ۲۴۰ قاب عکس‌های موبایلی است.

برچسب‌ها: