هنروتجربه: کارگردان جوان فیلم‌های «موروثی» / Hereditary و «میدسامر» / Midsommar خیلی زود به یکی از کنجکاوی‌برانگیزترین فیلم‌سازان مستقل سینمای آمریکا بدل شده است.

آری استر در گفت‌وگوی تازه‌ای به جزییات خاصی از فیلم بعدی‌اش اشاره نکرده است ولی اندک اطلاعاتی که داده هم بسیار جالب توجه‌اند. او که به‌تازگی نگارش نسخه جدید فیلم‌نامه را به پایان رسانده است می‌گوید: «فقط می‌دانم که قرارست فیلمی چهارساعته شود». استر پس از کشف از سوی کمپانی «A24» با فیلم‌های کوتاه دیدنی و نفس‌گیرش «موضوع عجیب درباره جانسن‌ها» / The Strange Thing About the Johnsons و «مانچاوزِن» / Munchausen آزادی عمل کامل هنری داشته است و حالا هم عجیب نیست که فیلم بعدی‌اش این قدر طولانی باشد.

سینمادوستان به‌خوبی می‌دانند که حتی از «میدسامر» هم که در تابستان ۲۰۱۹ اکران شد، خیلی زود یک نسخه تقریبا سه‌ساعته عرضه شد. عناصر طنز مخوف در این فیلم که رابطه‌ای میان فروپاشی روانی و فرقه سوئدی پیش‌زمینه داستان برقرار کرد، همان چیزی است که می‌توان به عنوان «کمدی کابوس» تفسیرش کرد. در ماه مه بود که اعلام شد «سیاره سبز را نجات بده!» که این روزها مراحل پس از تولید را سپری می‌کند، اولین تجربه استر در مقام تهیه‌کننده خواهد بود.

  • ایندی‌وایر