هنرو تجربه:پخش فصل جدید مجموعه تلویزیونی «پلیس‌ها» به خاطر اعتراض‌های گسترده‌ای که خشونت پلیس آمریکا و نژادپرستی سیستماتیک در ایالات متحده باعث شده، پس از چند دهه لغو شد.

سریال محبوب «پلیس‌ها» که یکی از قدیمی‌ترین مجموعه‌های تلویزیونی آمریکاست که نخستین بار سال ۱۹۸۹ روی آنتن رفت، دیگر جزو برنامه‌های شبکه «پارامونت» نیست و سخن‌گوی این کمپانی به «ایندی‌وایر» گفته است: «هیچ طرحی برای بازگرداندن این مجموعه در آینده هم نداریم.» البته این وضعیت درباره سایر برنامه‌ها و مجموعه‌هایی که پیرامون دستگاه قضا ساخته شده‌اند هم صادق است و همه به‌شدت مورد موشکافی و بررسی قرار گرفته‌اند تا در صورت نیاز، تولید و نمایش‌شان متوقف شود. بجز قتل جرج فلوید، در هفته‌های گذشته ویدیوهای مختلفی که از ضرب‌وشتم و دستگیری معترضان آرامش‌طلب و ژورنالیست‌ها منتشر شده که انتقادها و اعتراض‌ها را افزایش داده است.

«پلیس‌ها» ۳۳ فصل نمایش داشته و قرار بود از دوشنبه با فصل جدیدش به تلویزیون برگردد. این مجموعه درباره فعالیت پلیس‌های واقعی است و پرونده‌هایی که روی آن‌ها کار کردند یا گشت‌های خیابانی‌شان را پوشش می‌داد. «پلیس‌ها» با این‌که تمرکز اصلی‌اش روی مأموران آمریکایی بود، ولی در لوکیشن‌های بین‌المللی‌ای مانند هنگ‌کنگ، لندن، مسکو و آفریقای جنوبی هم ضبط شده بود. اما موضوع جالب‌تر این است که شبکه پارامونت تقریباً تمام برنامه‌های بدون فیلم‌نامه‌اش را کنار گذاشته است.

  • ایندی‌وایر