هنروتجربه:کتایون جهانگیری ازساخت مستندی درباره سازمان تامین اجتماعی با نام«زوو» و نگارش یک کتاب خبر داد.

کتایون جهانگیری کارگردان مستند درباره تازه‌ترین فعالیت‌های خود  توضیح داد: تحقیقات یک کار مستند را به پایان رسانده‌ام و ابتدای پیش تولید آن هستم که درباره سازمان تامین اجتماعی است و تا اواخر خردادماه فیلمبرداری آن کلید خواهد خورد.

این مستندساز با اشاره به اینکه این مستند «زوو» نام دارد درباره آن گفت: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی درحال ساخت مستندهایی با موضوعات اقتصادی است و پروژه سازمان تامین اجتماعی به من محول شد. این مستند درباره تاریخچه این سازمان نیست بلکه مربوط به مسایل خود سازمان تامین اجتماعی است یعنی چالش‌هایی که در زمان‌های مختلف درگیر آن شده و این چالش‌ها این سازمان را به کجاها رسانده و شرایط کنونی آن در چه حالی است و قرار است این سازمان به کجا برسد.

این کارگردان مستند درباره مدت زمانی که ساخت این مستند نیاز دارد، گفت: فیلمبرداری این کار در دو هفته باید تمام شود و باید بتوانیم به شکل پشت سر هم فیلمبرداری را ادامه دهیم اما به هرحال در ساخت مستند برنامه‌ریزی‌های ما شاید خیلی درست پیش نرود و این بستگی دارد مدیران و دوستانی که قصد همکاری با آن‌ها را داریم و قرار است مقابل دوربین قرار بگیرند تا چه اندازه با ما همکاری می‌کنند.

او هم چنین درباره ادامه مجموعه جان پناه عنوان کرد: صحبت‌هایی با شبکه مستند مبنی بر ادامه این مجموعه مستند شده است زیرا آن ۹ قسمت فضایی برای بخش‌هایی که باید درباره آن‌ها صحبت می‌کردیم، نداشت و الان اگر مسایل مالی اجازه دهد ادامه این کار نیز ساخته می‌شود.

کارگردان.مستند قطار مسیر ۶۰ نگارش یک کتاب را هم از دیگر فعالیت های خود ذکر کرد: تگارش کتابی را به تازگی به پایان رسانده‌ و به موزه دفاع مقدس برای انتشار سپرده‌ام به نام «یادمان از یاد رفتگان» که درباره اولین عملیات جبهه غرب و اتفاقاتی که در آن افتاده است و موضوع چالشی را دنبال می‌کند به این دلیل که بسیاری از اتفاقات ثبت نشده‌اند. تقریبا ۶ سال پیش که درگیر تحقیق درباره موضوعی بودم که آن فیلم هیچوقت نمایش داده نشد، با این اتفاق مواجه شدم و ۲ سال کاملا روی این موضوع متمرکز بودم.

به گفته این مستندساز این کتاب درباره محسن چریک با نام اصلی سعید گلاب‌بخش از نیروهای ویژه اطلاعات عملیات است که همان ماه‌های اول جنگ شهید می‌شود.

صبا