هنر و‌تجربه: محمدعلی کشاور‌ز، بازیگر بزرگ تئاتر،سینما و تلویزیون ایران امروز ۲۵ خرداد پس از مدت‌ها بیماری در ۹۰ سالگی دار فانی را وداع گفت.

استاد کشاورز ظهر امروز بعد از مدت‌ها مبارزه با بیماری، در بیمارستان آتیه تهران در گذشت.

محمدعلی کشاورز ۲۶ فروردین ۱۳۰۹ در شهر اصفهان متولد شد.فعالیت هنری کشاورز با ایفای نقش بر صحنه تئاتر در سال‌های قبل از انقلاب آغاز شد و پس از آن در نمایش‌های مختلفی روی صحنه تئاتر به ایفای نقش پرداخت. «آنتیگون»، «آندورا»، «ادیپوس شهریار»، «اشباح»، «افول»، «بازی استریندبرگ»، «بختک»، «پستخانه»، «چند لحظه تا مرگ» و «چوب به دست‌های ورزیل»، از مهمترین تجربه‌های این بازیگر بر صحنه تئاتر محسوب می‌شود. او کار خود را در سینما با «شب‌قوزی» فرخ غفاری شروع کرد و در ۴۶ فیلم بلند سینمایی به ایفای نقش پرداخت که از مهمترین‌ آنها می‌توان به «خشت‌و آینه»به کارگردانی ابراهیم گلستان، «صادق کرده» به کارگردانی ناصر تقوایی ،«رگبار» به کارگردانی بهرام بیضایی، «آقای هالو» به کارگردانی داریوش مهرجویی، «زیر درختان زیتون»به کارگردانی عباس کیارستمی،«کفش‌های میرزا نوروز»به کارگردانی محمد متوسلانی،یک مرد یک خرس به کارگردانی «مسعود جعفری جوزانی،«پول خارجی»به کارگردانی رخشان بنی‌اعتماد، «مادر»، «کمال‌الملک» و «دلشدگان» به کارگردانی علی حاتمی اشاره کرد .

کشاورز همچنین ۳۷ سریال‌ تلویزیونی چون «آتش بدون دود»،«دایی‌جان ناپلئون»، «سربداران»، «افسانه سلطان و شبان»، «هزار دستان»، «پدرسالار»،«گرگ‌ها» به ایفای نقش پرداخته بود و تا سال‌ها با کاراکتر «اسدالله خان» در سریال «پدرسالار»  و «شعبون استخونی» در مجموعه «هزار دستان» در حافظه مخاطبان تلویزیون ماندگار شد‌.

او دارای نشان درجه یک فرهنگ و هنر جمهوری اسلامی ایران است.

گروه هنروتجربه درگذشت این هنرمند بزرگ را به خانواده ایشان و جامعه هنری و سینمایی ایران تسلیت می‌گوید.