هنر و‌تجربه: پیدا شدن موارد جدیدی از مبتلایان به ویروس کرونا، برای نخستین بار در طی دو ماه اخیر در پکن، بازگشایی سینماها را ملقا کرد.

پکن پایتخت کشور چین، در شرف آن بود که  وارد مرحله جدیدی از  بازگشایی‌ها شوند.با این حال طبق گفته‌های SupChina برنامه‌های این کشور برای بازگشایی سینماها، مدارس، رویداد‌های ورزشی و دیگر فعالیت‌های سرگرمی که در زمین‌های سربسته انجام می‌گیرد لغو شده است. چرا که در هفته جاری در این منطقه سه مورد جدید ابتلا به کرونا پیدا شده است. پیدا شدن موارد جدیدی از مبتلایان به ویروس کرونا، برای نخستین بار در طی دو ماه اخیر اتفاق افتاده که نگرانی‌های آغاز موج دوم را بیشتر کرده است.به گفته یکی از مقامات رسمی منطقه فنگتای در پایتخت کشور چین، پکن اکنون در حالت اضطراری زمان جنگ است و بازار‌های مواد غذایی نیز همچنان تعطیل هستند.

سینما‌های شهر پکن که میزان بالایی از جمعیت سینمارو این کشور را تشکیل می‌دهد، به این زودی‌ها امکان بازگشایی ندارند. خبر عدم بازگشایی سینما‌ها در حالی اعلام شد که چند روز قبل جیا ژانکو، فیلمساز چینی، درخواست کرده بود که صنعت فیلمسازی هم در بخش نمایش و هم در بخش تولید هر چه زودتر بازگشایی شوند تا به یک میلیون از کارکنان بیکار سینما کمک شود.

بسته بودن سینما‌های چین می‌تواند در تصمیمی که روز گذشته توسط کمپانی برادران وارنر برای تاریخ اکران «تنت» گرفته شده بود، تاثیر گذار باشد. چرا که این فیلم به حداکثر سینما‌های خارجی برای موفقیت نیاز دارد، به خصوص بازار چین که دومین گیشه مهم جهان تلقی می‌شود.سینما‌های آمریکا تلاش خود برای بازگشایی را تحت قوانینی مثل محدودیت جمعیت و محدودیت‌های بهداشتی آغاز کرده‌اند.