هنروتجربه: نتفلیکس رقمی پنج میلیون دلاری را به حمایت از سازمان‌هایی اختصاص داده است که فرصت‌های بلندمدت برای سینماگران سیاه‌پوست به وجود می‌آورند.

این کمپانی هدفش را پشتیبانی از جامعه هنرمندان سیاه‌پوست صنعت سرگرمی برای روایت داستان‌های بیش‌تر از زاویه دید آن‌ها در تلویزیون و سینما اعلام کرده است. رید هِیستینگس مدیرعامل نتفلیکس در بیانیه‌ای گفته است: «پرداختن به نژادپرستی و بی‌عدالتی به شیوه‌ای بامعنی و سودمند یعنی خلق فرصت‌های بلندمدت برای جامعه سیاهان. نقش اصلی که ما بازی می‌کنیم به‌واسطه سرمایه‌گذاری و تولید آثار ارزشمندی است مثل سریال کوتاه ایوا دوورنی با عنوان «وقتی آن‌ها ما را می‌بینند» / When They See Us؛‌ اما امروز گام دیگری برداشتیم و با حمایت پنج میلیون دلاری از مؤسسه‌های غیرانتفاعی‌ای حمایت خواهیم کرد که فرصت‌های مستقیم برای خالقان و هنرمندان سیاه‌پوست، جوانان سیه‌چرده و کسب‌وکارهای سیاهان تأمین می‌کنند».

نتفلیکس که به‌تازگی دسته‌بندی «زندگی سیاهان مهم است» را ایجاد کرده است، پس از قتل جرج فلوید توسط نیروهای پلیس و اعتراض‌های سراسری نسبت به بی‌رحمی و خشونت پلیس و نژادپرستی سیستمی، با استقبال از مجموعه‌های موفق و تحسین‌شده‌ای چون «وقتی آن‌ها ما را می‌بینند» و «آدم‌های سفید عزیز» / Dear White People مواجه شده است.

  • ایندی‌وایر