هنروتجربه: رابرت پتینسن فیلم‌نامه «اعتقاد» اثر جدید کریستوفر نولان را تحت شرایط مراقبتی ویژه‌ای و در حالی که در یک اتاق محبوس بوده، خوانده است ولی ظاهراً این فشار اصلاً قابل قیاس با نخستین ملاقاتش با نولان نبوده است!

پتینسن در گفت‌وگوی تازه‌ای با «انترتینمنت ویکلی» از گفت‌وگوی سه‌ساعته اولش با نولان گفته است: «به دیدارش رفتم و سه ساعت حرف زدیم ولی اصلاً نمی‌دانستم قضیه چیست و برای چی همدیگر را ملاقات می‌کنیم. من کل فیلم‌شناسی او را مرور کردم تا به‌نوعی پیش‌بینی کنم این بار چه ژانری را تجربه خواهد کرد. سپس بعد از کلی صحبت، در دو دقیقه پایانی گفت: من چنین فیلم‌نامه‌ای نوشتم، دوست داری دوباره بیای و آن را بخوانی؟»

پتینسن از این نخستین دیدارش با نولان جزییات بیش‌تری را آشکار نکرده است ولی گفته به‌قدری طولانی شد که نزدیک بود از حال برود! «بسته‌ای شکلات روی میز بود و تا پایان گفت‌وگو قند خونم کاملاً پایین آمد. واقعاً فکر کردم آن قدر حرف زدیم که الان از هوش می‌روم. خیلی تلاش کردم تمرکز را حفظ کنم ولی دست‌آخر، شکلاتی درخواست کردم و او همان موقع جلسه را تمام کرد. من هم با خودم گفتم گند زدم و این همکاری از دست رفت.»

«اعتقاد» / Tenet قرارست از ۳۱ ژوییه (دهم مرداد) روی پرده سینماها برود.

  • ایندی‌وایر