هنروتجربه: بری جنکینز و لئوناردو دی‌کاپریو می‌خواهند از روی یکی از تحسین‌شده‌ترین مستندهای سالیان اخیر، فیلم داستانی بلندی برای نتفلیکس بسازند.

این مستند که سال ۲۰۱۴ با عنوان «ویرونگا» / Virunga ساخته شد، درباره نبردی است برای حفظ گوریل‌های کوهستانی کنگو. جنکینز فیلم‌نامه را می‌نویسد و دی‌کاپریو هم با کمپانی‌اش «آپیان وِی» یکی از تهیه‌کنندگان خواهد بود. اورلاندو فون اینسیدِل که مستند اصلی را کارگردانی کرده، هم یکی از تهیه‌کنندگان اجرایی این فیلم سینمایی خواهد بود.

سایر جزییات این پروژه هنوز افشا نشده است. مستند «ویرونگا» بلافاصله پس از اولین نمایش جهانی‌اش در جشنواره ترایبکا ۲۰۱۴ مورد توجه و تحسین قرار گرفت و جوایز مختلفی را برای سازندگانش به ارمغان آورد. نتفلیکس هم به‌سرعت حقوق آن را خرید. جنکینز پس از موفقیت ‌ جهانی «مهتاب» / Moonlight محصول ۲۰۱۶  و کسب جایزه اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی حسابی سرش شلوغ بوده است: او دو سال پیش نویسندگی و کارگردانی «اگر خیابان بیل به حرف می‌آمد» / If Beale Street Could Talk را انجام داد، فیلم‌نامه فیلم‌های «پادشاهان شهر سحرانگیز» / Charm City Kings و فلینت استرانگ / Flint Strong را نوشت و تهیه‌کنندگی، نویسندگی و کارگردانی سریالی با عنوان «راه‌آهن زیرزمینی» / The Underground Railroad را انجام داده که به‌زودی از «آمازون پرایم ویدئو» عرضه می‌شود.

دی‌کاپریو دی کاپریو که جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد را فیلم «بازگشته از گور» دریافت کرد .او در سال ۲۰۱۹  در «روزی روزگاری در هالیوود» / Once Upon a Time in Hollywood  به ایفای نقش پررداخت و فیلم‌هایی مثل «رابین هود» / Robin Hood را در سال  ۲۰۱۸  در سال تهیه کرده است.

  • ایندی‌وایر