هنر و تجربه: مایکل بی. جردن، تِسا تامپسن، وایولا دیویس، ادریس اِلبا، چَدویک بوزمن و بیش از سیصد هنرمند و مدیر استودیویی سیاه‌پوست، نامه‌ای سرگشاده به فعالان هالیوود نوشته و آن را دعوت به رهایی از شر تصویر پلیس خشن، و تولید و پخش محتوای ضدسیاهان کرده‌اند.

پیش‌نویس این نامه سرگشاده را کِندریک سَمپسِن، بازیگر سریال‌های «خاطرات خون‌آشام» / The Vampire Diaries و «نامطمئن» / Insecure با همراهی تامپسن و مؤسسان جنبش «زندگی سیاهان مهم است»، پاتریس کولورس و مِلینا عبداله، نوشتند. سمپسن در پایان ماه مه در حالی که اعتراضی صلح‌آمیز به مرگ جرج فلوید داشت با باتون پلیس و گلوله پلاستیکی مورد هدف قرار گرفت.

در بخشی از نامه آمده است: «هالیوود به عنوان صاحب صنعتی هنری از امتیاز تصویر و خلق آثار برخوردارست. ما تأثیر مهم و چشمگیری بر فرهنگ و سیاست داریم. ما قادریم از این قدرت و تأثیرگذاری برای تصویر کردن و خلق دنیایی بهتر استفاده کنیم. با وجود این، هالیوود چه در گذشته و چه امروز، به ترویج خشونت پلیس و فرهنگ ضدسیاهان دامن زده است».

در بخش دیگری از این نامه که نسخه کامل آن در سایت «ورایتی» منتشر شده،‌ چنین آمده است: «ما خواستار شرایطی بهتریم. ثابت کنید که «زندگی سیاهان مهم است» برای هالیوود اهمیت دارد و اقدام‌های جسورانه‌ای برای تأیید و دفاع از آن انجام دهید؛ و در این خصوص می‌توانید از مدارس منطقه میناپولیس، مدارس دولتی دِنوِر، دانشگاه مینه‌سوتا و بنیادهای متعدد دیگری الگو بگیرید که خودشان را از نظام پلیس مبرا کرده و جامعه سیاهان را تکریم کرده‌اند.»

  • ایندی‌وایر