هنروتجربه:در اولین دوره بازار مجازی فیلم جشنواره کن و در چتر سینمای ایران، بخش بین‌الملل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی دیدارهایی با نمایندگان ۱۴ جشنواره جهانی داشت.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در اولین دوره بازار مجازی فیلم جشنواره بین‌المللی کن فرانسه و در چتر سینمای ایران که توسط بنیاد سینمایی فارابی طراحی شده، بخش بین‌الملل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی دیدارهایی آنلاین در فضای مجازی با نمایندگان ۱۴ جشنواره جهانی داشت. این ارتباط مجازی با نمایندگان جشنواره‌های ساندنس (آمریکا)، لیسبون (پرتغال)، ترد اکشن (انگلستان)، روتردام (هلند)، برلین (آلمان)، ال‌گوآنا (مصر)؛ مانهایم هایدلبرگ (آلمان)، توکیو (ژاپن)، ونکوور (کانادا)، لایپزیگ (آلمان)، پرت (استرالیا)، استانبول (ترکیه)، انیمیشن مونترال (کانادا)، شبکه تلویزیونی «تی آر تی» (ترکیه) و برخی دیگر از خریداران و دست‌اندرکاران فیلم مستند انجام شده است.

این بازار مجازی فیلم جشنواره کن تا روز ۲۶ ژوئن ۲۰۲۰ (۶ تیر ۹۹) ادامه دارد.مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی جهت ارائه تولیدات مستند و انیمیشن خود در این بازار مجازی شرکت دارد و همچنین مستندهای روز دنیا را برای شرکت در چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت دعوت خواهد کرد.

پیش از شروع بازار مجازی فیلم کن، امور بین‌الملل مرکز گسترش اطلاعات فیلم‌ها و تولیدات جدید را در سایت تخصصی «سیناندو» معرفی و عرضه کرده و برای پخش‌کنندگان، مسئولان جشنواره‌ها، خریداران، تهیه‌کنندگان و مستندسازان ارسال کرده است.اطلاعات و تیزر تولیدات جدید این مرکز روی سایت سیناندو قرار گرفته تا نمایندگان جشنواره‌ها، خریداران و مدیران شبکه‌های مستند تلویزیونی که عضو این سایت هستند، به آن دسترسی داشته باشند. علاوه بر این اطلاعات مربوط به بخش بین‌الملل جشنواره سینماحقیقت و همچنین تولیدات مستند در داک کورنر نیز ارائه شده است.