هنروتجربه: مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی از فروش نزدیک به یک میلیاردی سینما از روز بازگشایی خبر داد و افزود: «فیلم «شنای پروانه» با فروش بیش از ۶۰۰ میلیونی پیشتاز است».

مسعود نجفی درباره فروش فیلم‌های در حال اکران بعد از بازگشایی سینماها و رونمایی از سایت «سمفا» عنوان کرد:‌ «رونمایی از سمفا اقدامی جدید است و با توجه به همین تازگی طبیعتا مشکلات و خطاهایی وجود دارد که به تدریج مرتفع می‌شود. در یک هفته‌ای که این سامانه راه افتاده، گزارش‌هایی درمورد مشکلات ارائه و رفع شده است».

او افزود: «نهایتا تا روز سه‌شنبه(دهم تیر) بخش گزارش‌دهی و آماردهی که بسیار هم مفصل است، فعال خواهد شد. این سیستم گزارش‌دهی که در «سمفا» تا روز سه‌شنبه فعال خواهد شد، بسیار کامل‌تر و متنوع‌تر از سایت‌های قبلی است. به تفکیک فروشنده، گیشه، تخفیفات، سالن خرید و … اطلاعات به صورت آنلاین قابل دریافت است که می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد».

مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی ادامه داد: «در حال حاضر چهاردرگاه بلیت‌فروشی فعال است و تا یکی دو روز آینده به پنج درگاه می‌رسد که طبیعتا رقابتی بین درگاه‌ها را به وجود خواهد آورد که مشتری را برای فروش بلیت جذب می‌کنند. این رقابت باعث می‌شود که امتیازاتی داشته باشند تا مخاطب ترغیب شود به سمتشان برود. در نهایت این رقابت به سود مشتری خواهد بود».

نجفی با اشاره به آمار فروش فیلم‌ها پس از بازگشایی سینماها گفت: «براساس گزارشی که تا پایان روز شنبه(هفتم تیر) گرفتم، از یک تیرماه که سینماها با فیلم‌هایی که اکرانشان در اسفند متوقف شده بود، باز شد و از چهارشنبه که دو فیلم جدید به اکران اضافه شد، یعنی از روز یک‌شنبه تا شنبه، فروش فیلم‌ها به یک میلیارد تومان رسید. به صورت دقیق، فروش فیلم‌ها ۹۳۳ میلیون تومان است و تعداد مخاطبان به ۴۸ هزار و ۷۸۶ نفر رسید».

مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی افزود: «فیلم «شنای پروانه» ۶۳۱ میلیون فروخت و تعداد مخاطب آن ۳۲ هزار و ۳۴۷ نفر است. فیلم «خوب بد جلف ۲، ارتش سری» ۲۶۳ میلیون تومان فروخته و تعداد مخاطب آن ۱۳ هزار و ۶۶۱ نفر است. فروش سایر فیلم‌هایی که اکران‌شان در سینماها ادامه دارد مانند «جهان با من برقص»، «یلدا»، «عطر داغ»، «یادم تورا فراموش»،« ۴۷»، «سراسر شب» و مستندهای هنروتجربه به ۴۰ میلیون تومان رسیده است و تعداد مخاطبان آن ۲ هزار و ۷۷۸ نفر است. این در حالی است که در سه روز اول بازگشایی سینماها، بلیت بیشتر به صورت نیم‌بها عرضه می‌شد».

او در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا فیلم جدیدی برای اکران اضافه خواهد شد یا خیر، گفت: «فعلا با همین فیلم‌ها اکران ادامه خواهد یافت. در کارگروه بررسی آسیب‌های کرونا در سینما امتیازاتی به ویژه برای فیلم‌های جدید درنظر گرفته شده است که از آن جمله می‌توان به درنظرگرفته نشدن کف فروش تا سه هفته اشاره کرد».