هنرو تجربه: فیلم سینمایی «گورکن» به کارگردانی کاظم ملایی که پیش از این فیلم «کوپال» را در هنر و تجربه اکران کرده بود، در اولین حضور بین‌المللی خود در جشنواره‌ بین‌المللی فیلم شانگهای چین به نمایش در می‌آید.

به گزارش روابط عمومی پروژه، فیلم سینمایی «گورکن» به کارگردانی کاظم ملایی و تهیه‌کنندگی سینا سعیدیان در اولین نمایش جهانی و حضور بین‌المللی خود به عنوان نماینده سینمای ایران در بخش استعدادهای جدید آسیایی بیست و سومین جشنواره‌ بین‌المللی فیلم شانگهای چین به نمایش درمی‌آید.

این جشنواره قرار بود در تاریخ ۱۳ تا ۲۲ ژوئن برگزار شود که مسئولان جشنواره به دلیل  مقابله با ویروس کرونا زمان برگزاری آن را به تاریخ ۱۸ تا ۲۷ جولای (۲۸ تیر تا ۶ مرداد) موکول کردند.

ویشکا آسایش، حسن معجونی، مهراوه شریفی‌نیا، بهنوش بختیاری، رضا بهبودی، مهدی حسینی نیا، سیاوش چراغی پور، محمود نظرعلیان، حمیدرضا محمدی، محمدامین اسدی، یدالله شادمانی، ندا دهشیری و گوهر خیراندیش از جمله بازیگران فیلم «گورکن» هستند.

جشنواره شانگهای چین یکی از جشنواره‌های الف دنیا است که در سال ۱۹۹۳ در کشور چین تاسیس شده است و تاکنون سینماگرانی هم‌چون امیر کاستاریتسا، لوک بسون، الیور استون، دنی بویل، وونگ کار وای و نوری بیلگه جیلان ریاست هیات داوران آن‌ را بر عهده داشته‌اند.