هنروتجربه: با تداوم شیوع کرونا و برای جلوگیری از تجمع افراد در یک محل، فیلم‌های حاضر در جشنواره ساندنس در تعدادی از شهرهای آمریکا به صورت حضوری نمایش داده می‌شوند.

طبق اعلام دبیر جدید جشنواره بین‌المللی فیلم ساندنس تبتا جکسون (Tabitha Jackson) با توجه به ادامه دار بودن محدودیت‌های ناشی از ویروس کرونا، برگزاری دوره بعدی این رویداد سینمایی در پارک سیتی شهر سالت‌لیک مرکز ایالت یوتا با تغییراتی همراه است.

جشنواره ساندنس هم همانند دیگر رویدادهای سینمایی برای رفع مشکلات،اقدام به برنامه‌ریزی‌های خاص کرده‌است.به طوری که برگزارکنندگان ساندنس برای نمایش فیلم‌ها و برپایی رویدادهای مربوطه قصد همکاری با سینماهای چند شهر دیگر را دارند و  با سینماهایی در نیویورک، نشویل، آستین، دیترویت، آتلانتا و مکزیکوسیتی وارد مذاکرات مقدماتی شده‌اند.البته هنوز خبر قطعی در این ارتباط عنوان نشده‌است،اما گویا برنامه‌هایی هم برای برگزاری آنلاین گفت‌وگوها و نشست‌های این جشنواره تدارک دیده‌شده است.هد.

برهمین اساس امکان  تغییر در تاریخ برگزاری دور آتی این جشنواره فیلم هم وجود دارد و ممکن است افتتاحیه این جشنواره از ۲۱ ژانویه (دوم بهمن ۹۹) به زمان دیگری موکول شود.

جشنواره فیلم ساندنس بزرگ‌ترین جشنواره فیلم‌های مستقل در آمریکاست که اولین بار در سال ۱۹۷۸ برگزار شد.

ورایتی