هنر و تجربه: فیلم‌ساز تحسین‌شده اسپانیایی پدرو آلمودووار می‌خواهد دوباره با همکار دیرینه‌اش پنه‌لوپه کروز در فیلمی درباره مادرانگی همکاری کند.

این پروژه که برای نمایش عمومی در اواخر سال ۲۰۲۱ آماده می‌شود و پیش‌تولیدش از ماه اکتبر (مهر) شروع خواهد شد، فعلاً عنوان اسپانیایی Madres paralelas را دارد که ترجمه‌اش می‌شود «مادران هم‌زمان» . فیلم‌برداری هم طبق برنامه فعلی از ماه فوریه ۲۰۲۱ (بهمن) آغاز خواهد شد. این خبر را آگوستین آلمودووار، برادر پدرو و تهیه‌کننده در اختیار «ورایتی» گذاشته است.

داستان فیلم درباره دو مادری است که در یک روز صاحب فرزند می‌شوند و دو سال ابتدایی زندگی تازه‌شان و درگیری‌هایی که برای بزرگ کردن فرزندان‌شان دارند به تصویر کشیده می‌شود. در حالی که تعطیلی گسترده صنعت سینما در سراسر جهان روی پروژه‌های زیادی تأثیر منفی گذاشته است، ولی آلمودووار سه ماه اخیر را صرف تمام کردن فیلم‌نامه کرده است. «مادران هم‌زمان» مثل اغلب آثار آلمودووار اسپانیایی‌زبان خواهد بود و دست‌کم بخشی از آن در مادرید فیلم‌برداری خواهد شد.

آلمودووار گفته با این‌که قرارداد رسمی‌ای با کروز امضا نشده است ولی او فیلم‌نامه را خوانده است و دوستش دارد. همان طور که اشاره شد پنه‌لوپه کروز در فیلم‌های زیادی از آلمودووار بازی کرده است از جمله دو اثر تحسین‌شده «همه چیز درباره مادرم» / All About My Mother و «بازگشت» / Volver.

  • ایندی‌وایر