هنروتجربه:محمدرضا کریمی‌صارمی دبیر دوسالانه پویانمایی تهران عنوان کرد:«تلاشمان این است که دوازدهمین دوره این جشنواره هم مانند سال‌های گذشته بر پایه توسعه هنر-صنعت پویانمایی در کشورمان باشد».

او در گفت‌وگو با خبرگزاری صبا گفت:«ما در هر دوره تلاش می‌کنیم که ۲۰ الی ۲۵ درصد نوآوری و خلاقیت در برگزاری مراسم، نشست‌های تخصصی و کارشناسی آثار براساس نیاز جامعه، مخاطب و تولیدکننده داشته باشیم».

معاون تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان درباره برگزاری مراسم همانند سال‌های گذشته با توجه به بحران کرونا که همه جهان را تحت تاثیر قرار داده است، تشریح کرد:« همان‌طور که در فراخوان جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران اشاره کردیم، امیدواریم که فضای حاکم بر جامعه به گونه‌ای باشد که ما هم بتوانیم جشنواره را مانند گذشته و به طور طبیعی برگزار کنیم. البته هنوز شرایط قابل پیش‌بینی نیست و ما هم در تلاشیم که آنلاین برگزار نشود».

صارمی با اشاره به دلایل مناسب نبودن برگزاری جشنواره آنلاین ادامه داد:« اگر بخواهیم آثار جشنواره را به شکل آنلاین نمایش دهیم احتمال این که انیمیشن‌ها ضبط غیرمجاز شوند، بسیار است و این موضوع باعث می‌شود که این آثار دیگر نتوانند در فستیوال‌های بین‌المللی حضور داشته باشند. مضاف به اینکه نمایش دادن کارها به صورت مجازی استانداردهای مناسب صدا و تصویر را می طلبد».