هنر و تجربه: سیزدهم مارس (۲۳ اسفند) بود که دیزنی توقف تولید فیلم پرستاره گیرمو دل تورو با نام «نایتمر الی» (کوچه کابوس) را اعلام کرد؛ اما حالا مشخص شده که خود دل تورو به دلیل شیوع کرونا این درخواست را داده است.

او در گفت‌وگوی تازه‌اش با اریک کوهن از «ایندی‌وایر» می‌گوید: «ما یک هفته پیش از تعطیلی همگانی از پروژه دست کشیدیم. ما به‌سرعت واکنش نشان دادیم و به جای این‌که استودیو از ما بخواهد، ما پیشنهاد تعطیلی را دادیم. همین موضوع ما را نجات داد و هیچ کسی از گروه‌مان مبتلا نشد. ما حدود ۴۵ درصد پیش رفته بودیم و در میان سکانسی فوق‌العاده بودیم که استودیو موافقت کرد و همه چیز را رها کردیم و رفتیم.» از بازیگران «نایتمر الی» / Nightmare Alley می‌توان به بردلی کوپر، کیت بلانشت، رونی مارا، ویلم دفو و ران پرلمن اشاره کرد.

دل تورو که با فیلم قبلی‌اش «شکل آب» / The Shape of Water برنده جوایز اسکار بهترین فیلم و بهترین کارگردان شده، حالا روی پروژه دیگری هم کار می‌کند: موزیکال استاپ‌موشنی «پینوکیو». دل تورو می‌گوید برای آغاز تولید هر دو پروژه خود، مستنداتی هشتادصفحه‌ای را برای هر یک از آن‌ها آماده کرده است تا در رعایت تمام‌وکمال پروتکل‌های بهداشتی مشکل و خللی ایجاد نشود.

  • ایندی‌وایر