هنروتجربه: یک فیلم داستانی، یک مستند و یک اثر تجربی جدید به فیلم‌های درحال اکران گروه سینمایی هنروتجربه اضافه می‌شوند.

فیلم سینمایی «بچه‌ای با جوراب  قرمز» به کارگردانی خداداد جلالی، مستند «چی‌چکا قصه شب» به کارگردانی رها فریدی و فیلم تجربی «ملاقات‌های شگفت انگیز» به کارگردانی مهدی ارجمند به ترتیب از روزهای ۱۵، ۱۶ و ۱۸ تیرماه در سینماهای هنروتجربه اکران می‌شوند.این سه فیلم سال گذشته و پیش از شیوع کرونا و تعطیلی سینماها اکران‌شان را در هنروتجربه آغاز کرده بودند و حالا بعد از بازگشایی سالن‌های سینما به ادامه نمایش می‌پردازند.

اکران هنروتجربه در سال ۱۳۹۹ با دو فیلم جدید «یلدا» ساخته مسعود بخشی از سوم تیر و مستند «جایی برای فرشته‌ها نیست» به کارگردانی سام کلانتری از چهارم تیر آغاز شده است. همچنین از سوم تیر ماه مستند «صحنه‌هایی از یک جدایی» ساخته وحید صداقت نیز که از ۲۷ بهمن ماه روی پرده سینماهای «هنروتجربه» رفته بود، ادامه اکران خود را دنبال کرد.

دو مستند «آرشیو متروک» و «تیتراژ در سینمای ایران»، فیلم داستانی «حوا،مریم،عایشه» و  مجموعه «یلدای کوتاه» نیز که سال گذشته در سینماهای هنروتجربه روی پرده رفته بودند و با شیوع کرونا و تعطیلی سینماها روند اکران آن‌ها متوقف شده بود هم از هشتم تیر مجددا به جمع فیلم‌های اکران هنروتجربه اضافه شدند.